Wydarzenie


REKLAMA

FotoLoveStory wernisaż fotografii absolwentek Akademii Fotografii Dziecięcej, Toruń , 30 marca

To będzie tylko jeden dzień, na to, by obejrzeć wystawę fotografii artystek z całego świata, którą organizuje Studio Tutto i toruńskie CSW „Znaki Czasu” – niech w tę sobotę wszystkie drogi prowadzą do galerii.

W sobotę 30 marca 2019 r. przy Wałach gen. Sikorskiego 13 odbędzie się X wernisaż fotografii absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej pt. „FOTOLOVESTORY”. O godz. 14.00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” będzie można nie tylko obejrzeć wystawę, ale także poznać autorki fotografii oraz bohaterów zdjęć, które na jeden dzień zawisną na ścianach galerii.

Wystawa to zwieńczenie nauki na Uniwersytecie Akademii Fotografii Dziecięcej, międzynarodowej szkoły fotografii, która funkcjonuje w trybie online. Ponad 100 słuchaczek kursów po półrocznej bardzo intensywnej pracy nad zaawansowanymi zagadnieniami wybiera swoje najlepsze z wyróżnionych prac i na wernisażu spotyka się, by uroczyście podsumować naukę i odebrać dyplomy.

Zdjęcia łączy kilka motywów – dziecko, rodzina, życie rodzinne, miłość, relacje widziane oczami mamy i pokazane z wyjątkowej perspektywy kobiecej. Współczesna kobieta to osoba silna, wrażliwa, zdecydowana, łącząca wiele ról, które wywalczyła przez lata aktywnego mądrego feminizmu. Życie rodzinne, które zobaczycie na tej wystawie, to wszystkie aspekty codzienności, to mnogość tematów, które zna każdy rodzic, co czyni tę ponad setkę zdjęć wyjątkowo uniwersalnymi nie tylko dla innych kobiet, ale dla każdej osoby, która rozumie znaczenia słów miłość i rodzina. I właśnie jedno z tych słów - "miłość" jest w tym roku kluczowe. Prezentowane zdjęcia matek to historie pełne miłości, lecz nie tylko miłości do dzieci, ale także o miłości do fotografii, do pasji, która dla niejednej absolwentki Uniwersytetu AFD stała się sposobem na życie lub wytyczyła nowy kierunek zawodowej ścieżki.

Zapraszamy na wernisaż WSZYSTKICH: rodziców, pasjonatów fotografii, osoby poszukujące utalentowanych fotografów, sympatyków prawdziwego życia rodzinnego, całe rodziny z dziećmi, mecenasów sztuki. Wydarzenie jest otwarte, organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia go i spotkania się z artystkami i ich inspirującymi obrazami.
 

Więcej w tej kategorii

Zapraszamy rodziny z dziećmi, sympatyków fotografii i wszystkich chętnych na wyjątkową wystawę...

Droga Mamo, czy chciałabyś, aby Twoje dzieci miały piękną pamiątkę z dzieciństwa? Czy zdarza Ci...

Droga Mamo, czy chciałabyś, aby Twoje dzieci miały piękną pamiątkę z tegorocznych wakacji? Czy...