Wydarzenie

COOLTURALNA FILHARMONIA - nowy cykl dla rodzin z dziećmi od lat 6, Bydgoszcz od 14 listopada {Zaproszenia rozdane}

Filharmonia jest COOL!

 

Nie było w Bydgoszczy takiej oferty, a od listopada już będzie, NOWY CYKL pt. COOLTURALNA FILHARMONIA.

 

Najnowszy projekt Filharmonii Pomorskiej adresowany do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi od 6 roku życia, chętnych odbyć podróż po świecie muzyki. To doskonała propozycja, by poznać rodziny instrumentów, style muzyczne, brzmienie orkiestry symfonicznej, kameralnej, smyczkowej i dętej, a także pracę dyrygenta i solistów. Starannie dobrany repertuar koncertów, atrakcyjna formuła oraz niebanalne i porywające prowadzenie zachęcą do poszerzania wiedzy o kompozytorach i historii muzyki, jak również o kulturę i obyczaje innych narodów.

 

COOLturalna Filharmonia pokaże, że muzyka, która rozbrzmiewa  w sali koncertowej jest naprawdę fajna.

 

Cykl rozpocznie brawurowo Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka  i grono młodych, utalentowanych wirtuozów: Adam Klocek światowej sławy wiolonczelista i dyrygent, jest dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii a także szefem Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej; Roman Spitzer pierwszy altowiolista Rotterdam Philharmonic Orchestra; Celina Kotz, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka: Nagrody dla „Najlepszego Wielkopolanina”, dla „Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka”, Nagrody Publiczności 15.  Konkursu Wieniawskiego (Poznań 2016); Zuzanna Sosnowska, studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze,   zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2015); Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia. Laureat wielu konkursów, w 2013 zwyciężył w międzynarodowym konkursie kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest . Młoda Polska Filharmonia to  ponad 40-osobowa orkiestra młodzieżowa powstała w 2011, złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych. To jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr, grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów. W programie koncertu utwory Telemanna, Beethovena i Kurpińskiego.

 

Na pierwszy Inaugurujący koncert COOLturalnej Filharmonii zapraszamy 14 listopada 2017 r. o godz. 19.00 do sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej, która cieszy się genialną akustyką, słynną w Europie.

W programie koncertu utwory Telemanna, Beethovena i Kurpińskiego.

 

W ramach projektu COOLturalna Filharmonia zapraszamy na Koncerty:

14 listopada 2017 g. 19 INAUGURACJA NOWEGO CYKLU

1 grudnia 2017 g. 19 KONCERT SYMFONICZNY

15 grudnia 2017 g. 19 Z NARODZENIA PANA – KONCERT KOLĘD

19 lutego 2018 g. 11 FERIE w FILHARMONII

20 kwietnia 2018 g. 19 KONCERT SYMFONICZNY

25 maja 2018 g. 19 CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA

 

Miejsce: Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6, Bydgoszcz

UWAGA KONKURS:

wyślij na adres audycje@filharmonia.bydgoszcz.pl  odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz przyjść na COOLturalną Filharmonię z dzieckiem?

Pierwsze 10 osób otrzyma podwójne zaproszenia

 

Więcej w tej kategorii

Filharmonia Pomorska zaprasza na 100. KONCERT  "OD BRZUSZKA DO USZKA MALUSZKA" MUZYCZNY MIX...

TRIUMPHAL BRASS QUINTET Tomasz Gluska trąbka Janusz Bobiński trąbka Paweł Kalicki puzon...

MUZYKĄ MALOWANE – MUZYKA ILUSTRACYJNA Mariola Salaber harfa Magdalena Sikorska flet Michał Litwa...