REKLAMA
Poradnia Fama


REKLAMA

Wydarzenie

COOLTURALNA FILHARMONIA - nowy cykl dla rodzin z dziećmi od lat 6, Bydgoszcz od 14 listopada {Zaproszenia rozdane}

Filharmonia jest COOL!

 

Nie było w Bydgoszczy takiej oferty, a od listopada już będzie, NOWY CYKL pt. COOLTURALNA FILHARMONIA.

 

Najnowszy projekt Filharmonii Pomorskiej adresowany do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi od 6 roku życia, chętnych odbyć podróż po świecie muzyki. To doskonała propozycja, by poznać rodziny instrumentów, style muzyczne, brzmienie orkiestry symfonicznej, kameralnej, smyczkowej i dętej, a także pracę dyrygenta i solistów. Starannie dobrany repertuar koncertów, atrakcyjna formuła oraz niebanalne i porywające prowadzenie zachęcą do poszerzania wiedzy o kompozytorach i historii muzyki, jak również o kulturę i obyczaje innych narodów.

 

COOLturalna Filharmonia pokaże, że muzyka, która rozbrzmiewa  w sali koncertowej jest naprawdę fajna.

 

Cykl rozpocznie brawurowo Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka  i grono młodych, utalentowanych wirtuozów: Adam Klocek światowej sławy wiolonczelista i dyrygent, jest dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii a także szefem Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej; Roman Spitzer pierwszy altowiolista Rotterdam Philharmonic Orchestra; Celina Kotz, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka: Nagrody dla „Najlepszego Wielkopolanina”, dla „Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka”, Nagrody Publiczności 15.  Konkursu Wieniawskiego (Poznań 2016); Zuzanna Sosnowska, studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze,   zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2015); Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia. Laureat wielu konkursów, w 2013 zwyciężył w międzynarodowym konkursie kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest . Młoda Polska Filharmonia to  ponad 40-osobowa orkiestra młodzieżowa powstała w 2011, złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych. To jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr, grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów. W programie koncertu utwory Telemanna, Beethovena i Kurpińskiego.

 

Na pierwszy Inaugurujący koncert COOLturalnej Filharmonii zapraszamy 14 listopada 2017 r. o godz. 19.00 do sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej, która cieszy się genialną akustyką, słynną w Europie.

W programie koncertu utwory Telemanna, Beethovena i Kurpińskiego.

 

W ramach projektu COOLturalna Filharmonia zapraszamy na Koncerty:

14 listopada 2017 g. 19 INAUGURACJA NOWEGO CYKLU

1 grudnia 2017 g. 19 KONCERT SYMFONICZNY

15 grudnia 2017 g. 19 Z NARODZENIA PANA – KONCERT KOLĘD

19 lutego 2018 g. 11 FERIE w FILHARMONII

20 kwietnia 2018 g. 19 KONCERT SYMFONICZNY

25 maja 2018 g. 19 CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA

 

Miejsce: Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6, Bydgoszcz

UWAGA KONKURS:

wyślij na adres audycje@filharmonia.bydgoszcz.pl  odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz przyjść na COOLturalną Filharmonię z dzieckiem?

Pierwsze 10 osób otrzyma podwójne zaproszenia

 

Więcej w tej kategorii

TRIO CZY TERCET? Koncert dla dzieci od 3 do 6 lat. w programie utwory od renesansu po romantyzm...

Koncert dla niemowląt, małych dzieci do 2 roku życia oraz kobiet w ciąży MUZYCZNA PODRÓŻ DO...

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, choć właściwie nie aż tak daleko,...

Ostatnie komentarze  

Kontakt do redakcji  

Chcesz zgłosić wydarzenie lub napisać do redakcji?

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej.

Przejdź do formularza