Wydarzenie


REKLAMA

Bydgoski Festiwal Nauki 2019, Bydgoszcz, Solec Kujawski, Inowrocław

Tradycyjnie już po raz dziesiąty miesiąc maj w Bydgoszczy zarezerwowany został dla łapania bakcyla nauki. Ogromną dawkę wiedzy będzie można zaczerpnąć podczas tak zwanych Dni Nauki, organizowanych w dniach 22-25 maja. Wszystko za sprawą bogatej oferty programowej, zawierającej między innymi pasjonujące wykłady i warsztaty, fascynujące pokazy, wycieczki, ciekawe stoiska oraz atrakcyjne gry i konkursy.

Przez cztery dni zapraszamy wszystkich chętnych - od juniorów po seniorów, na teren kampusów pięciu uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum, Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Gospodarki. Dodatkowo, w tych dniach będzie można wybrać się również do siedziby festiwalowych partnerów i skorzystać z przygotowanych przez nich atrakcji.

Bydgoski Festiwal Nauki nie może odbyć się bez uroczystej Gali Inauguracyjnej. Tegoroczną, jubileuszową edycję otworzymy w Kinoteatrze Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przy ulicy Dwernickiego 1 w Bydgoszczy, 22 maja o godzinie 17:00. Zaproszeni goście będą mieli okazję zmotywować się do działania dzięki wykładowi Łukasza Jakóbiaka, znanego ze swojego youtubowego programu “20m2 Łukasza” oraz przenieść się wraz z Magdaleną Steczkowską w muzyczną podróż po polskich serialach, dzięki jej recitalowi “SeriaLOVE”.

Festiwal zakończy Piknik Naukowo-Rodzinny, przypadający w tym roku w Dzień Matki, 26 maja. Od godziny 12:00 do 18:00 zapraszamy na bydgoską Wyspę Młyńską, gdzie na wszystkich przybyłych czekać będą liczne stoiska z atrakcjami, przygotowane przez pięć organizujących uczelni oraz festiwalowych partnerów. W trakcie trwania Pikniku na scenie głównej odbędą się między innymi pokazy zumby i tańca, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego oraz występy muzyczne. Poznamy również zwycięzców konkursu “Prześlij kartkę Bakcylowi”, którzy obudzili w sobie plastyczne zdolności, tworząc urodzinowe kartki dla Doktora Bakcyla.

Zapraszamy na stronę www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.

Harmonogram wszystkich imprez tutaj.

Mapki - plener:

22 maja

23 maja

24 maja

Więcej w tej kategorii

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na  IX edycję Bydgoskiego Festiwalu Nauki! Jak...

Trzy bydgoskie uczelnie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno -...