Co nieco o peelingach... - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Co nieco o peelingach…

Planer na Dobry Rok

Co nieco o peelingach…

Peelingi polecane są osobom z problemami skórnymi tj. przebarwieniami, trądzikiem, plamami posłonecznymi, a także jako sposób na opóźnienie starzenia się skóry – po 35. roku życia warto je robić regularnie. Po zabiegu poprawia się elastyczność i kolor skóry, spłycają się zmarszczki i wyrównują blizny, blakną przebarwienia.

Wyróżniamy peelingi:

● peeling-scrub

● gommage

● enzymatyczny

● ziołowy

● eksfoliacja kwasami owocowymi

● mikrodermabrazja

Peelingi stosuje się w celu złuszczania lub rozpuszczenia martwych komórek naskórka i przygotowania skóry do lepszego przyswajania substancji aktywnych zawartych w maskach i kremach kosmetycznych.

Peeling-scrub – scrub jest to substancja ścierająca mająca postać drobnoziarnistego proszku (np. rozdrobnione łupiny migdałów, orzechów, pestek brzoskwini, moreli, morski piasek, sól morska) zmieszana z kremem, której celem jest złuszczenie naskórka. Do takiego preparatu kosmetycznego dodawane są substancje tj. alantoina (działanie łagodzące), do cery tłustej miód, żeń-szeń i substancje rozgrzewające. W warunkach domowych jako peeling świetnie nadaje się kawa, cukier. Peeling-scrub nakłada się na skórę palcami, a następnie rozprowadza się wilgotnymi opuszkami palców.

Peeling gommage jest to połączenie peelingu mechanicznego i enzymatycznego. Przeznaczony jest do cer z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, odwodnionych, z objawami starzenia się. Zawiera on enzymy pochodzenia roślinnego (np. z owoców papai). Aplikujemy go na skórę i masujemy, pozostawiamy go do zastygnięcia. Usuwamy ze skóry „gumkując” – czyli ścieramy suchymi dłońmi. Przy cerach bardzo wrażliwych zmywamy delikatnie letnią wodą.

Peeling biologiczno- enzymatyczny – ten rodzaj peelingu złuszcza warstwę rogową naskórka poprzez enzymy rozkładające tłuszcze i białka. Enzymy mogą być pochodzenia roślinnego np. bromelina z ananasa. Peeling biologiczny nakładany jest na skórę pędzlem do masek lub łopatką na grubość noża i utrzymuje się na skórze ok. 15-20 minut. Ten rodzaj peelingu przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień, łojotoku, trądziku i przy stanach zapalnych.

Polski peeling ziołowy – jest to mieszanina ziół np. pokrzywa, nagietek, skrzyp polny, dziurawiec, sole mineralne, żelazo, proteiny, garbniki, witaminy itp. Wskazaniami peelingu jest skóra zanieczyszczona z zaskórnikami, rozszerzone pory, blizny, cellulit,plamy barwnikowe, zmarszczki, skóra zwiotczała. Peeling ten możemy wykonać w wyłącznie u przeszkolonej kosmetyczki. Poddając się tego typu zabiegowi, musimy ściśle wspólpracować z kosmetyczką, która po wykonaniu zabiegu zaleci mam dalszą pielęgnację w domu – stosując specjalne lotiony i odpowiednie kremy. Po zabiegu następuje pieczenie, zaczerwienienie, przekrwienie i stan zapalny. Po kilku dniach od zabiegu naskórek stopniowo odrywa się fragmentami. Zabieg powtarza się po 3-4 tygodniach by usunąć resztki starego naskórka. Po zabiegu skora pory skórne są zmniejszone, blizny stają się gładsze, przebarwienia jaśniejsze. Skuteczność tej metody zależy w pewnym stopniu od klientki zdrowego trybu życia, ruchu na świeżym powietrzu, ograniczenie palenia tytoniu, oraz nie opalania się przez określony czas.

Zobacz także

W dobie naszych czasów mamy bardzo zróżnicowane zabiegi ścierania naskórka. Dla każdej osoby znajdzie się coś wyjątkowego i spełniającego oczekiwania. Peelingi ścierają naskórek, odświeżają, rozjaśniają oraz wygładzają. Warto je stosować, ponieważ nasza skóra dłużej zachowa młodość i witalność.

 

przygotowanie tekstu: Barbara Wiśniewska, dyplomowana kosmetyczka, ma ukończony kurs z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz pielęgnacji skóry, a także liczne szkolenia i warsztaty z wizażu i pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała

e-mail: beautycharmstyle@gmail.com

www.beautycharmstyle.blogspot.com

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl