Styl Życia

Prezenty na dzień dziecka {mamywsieci.pl polecają}

Dzień Dziecka budzi szczególne emocje nie tylko u najmłodszych. Dla dorosłych to czas, w którym sami przypominamy sobie własne dzieciństwo, ukochane zabawki oraz zabawy. Dlatego z jeszcze większą radością obdarowujemy nasze pociechy upominkami. Szczególnie tymi, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieciaków.

TIPI

Baza - obowiązkowa kryjówka każdego malucha. Zazwyczaj powstaje z kilku krzeseł, prześcieradeł, linek i klamerek. Dzieciaki potrafią przesiedzieć w niej cały dzień, ukrywając tam swoje największe skarby. Kolorowe tipi nie tylko zapewni stałe schronienie. To idealne miejsce na zabawę w pojedynkę oraz w gronie rodziny czy przyjaciół. Zapewni nie tylko schronienie chłopcom przed nalotem szeryfa, ale pozwoli zostać kapitanem statku, łodzi podwodnej czy odkrywcy uwięzionego w dżungli. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia Waszego dziecka. Wieczorem zapalając lampki przy małym namiocie, sprawimy, że dziewczynki poczują się jak małe księżniczki w królewskiej komnacie. Tipi uszyte z lnianego płótna zapewnia odpowiednią wentylację. Każdy drewniany element jest starannie wyszlifowany, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo maluchom. W dodatku namiot bardzo łatwo się rozkłada i składa. Może być przenoszony z miejsca na miejsce, wożony ze sobą na wakacje i wszelkie wyjazdy.

 

tipibez.jpg

 

tipi2_1.jpg

PRZYTULANKI

Każdy z nas w dzieciństwie miał ukochanego pluszaka, który z biegiem lat tracił plastikowe elementy czy wypełnienie. Tym samym stawał się jeszcze cenniejszy. Pamiętajmy, by nasza pociecha również mogła liczyć na niezawodnego kompana do zabawy, który utuli do snu lub pozwoli wypłakać podwórkowe smutki. Bawełniany królik lub sarna są idealnymi kandydatami na przyjaciół Waszych pociech. Wykonane z najwyższej jakości bawełny przytulanki posłużą na długie lata.

sarny.jpg

 

WÓZEK

Małe dziewczynki uwielbiają spacery z ulubioną lalką czy też misiem. Niestety obecnie dostępne na rynku wózki dla lalek są wykonane z najniższej jakości plastiku, przez co ich żywotność jest wręcz sezonowa. Dla prawdziwych miłośniczek długich podróży po parku lub ogródku, idealnym prezentem staje się retro wózek. Wiklinowy kosz z wypełnieniem z miękkiej i zdobionej bawełny doda jeszcze większego uroku zabawie. Drewniany uchwyt oraz metalowa rama stanowią solidną i bezpieczną konstrukcję. Szprychowe koła pozwolą z łatwością pokonać każdą napotkaną przeszkodę. Elegancki wygląd wózka sprawi, że każda dziewczynka poczuje się jak mała dama.

wozek.jpg

KLOCKI

Składnia, dopasowywanie, budowanie i burzenie. I tak cały dzień! Każdy z nas pamięta czasy budowanie najwyższych wież i niestworzonych konstrukcji z klocków. Jednak największym minusem zabawy było problematyczne rozdzielanie zabawek. Chcąc uniknąć niepotrzebnych kłopotów, proponujemy rozwiązanie w postaci klocków drewnianych. Naturalne, bo wykonany z drewna lipowego są niezwykle praktyczne. Dzięki możliwości wyboru indywidualnej ilości klocków w zestawie, bez problemu dopasujecie ją do potrzeb Waszych pociech. Przy okazji zabawy z dziećmi, sami przypomnienie sobie własne budowle.

 

klocki.jpg

BASENIK

Dzieciaki uwielbiają parki rozrywki i wszelkie place zabaw, gdzie znajduje się basen z piłeczkami. To wiele śmiechu dla maluchów uwielbiających aktywność w zabawie. Dlaczego nie umożliwić im stałego dostępu do takiej przyjemności? Jeśli Wasze dziecko ciężko wyciągnąć z takiego miejsca, idealnie jako prezent sprawdzi się basen z piłeczkami. Zestaw zawiera od 150 do 200 sztuk plastikowych kuleczek, które pomogą dziecku w nauce kolorów, rozwiną małą motorykę u maluszków jak rzucanie, czy łapanie piłeczek. W szybszy i łatwy sposób dziecko opanuje również koordynację ruchów. Duży wybór wzorów dla chłopców i dziewczynek, ułatwi dopasowanie gadżetu do pokoju dziecięcego.

 

pilki.jpg

Pamiętajmy jednak, że w tym ważnym dniu najważniejszy dla naszych pociech jest czas, który im poświęcimy. Niech nową zabawkę odpakują w lodziarni lub przed wspólną wycieczką na plac zabaw.

Więcej w tej kategorii

Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy...

Gmina Raciążek, Radni i Sołtys Podola, Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku zapraszają wszystkie...

Dzień Dziecka z Biblioteką! Spotkanie jest przygotowane z okazji DNIA DZIECKA. Gry i zabawy,...