Styl Życia

planer rodzinny Familiowo

Planuj z głową dzięki Familiowo

Niejednokrotnie wydaje się, że zadań w nadchodzącym tygodniu jest znacznie więcej niż czasu, który można by poświęcić na ich wykonanie. Często o wielu rzeczach się zapomina, inne odkłada na kolejny tydzień, a czasu wciąż nie starcza. 

 
Wiele zależy jednak od odpowiedniej organizacji . Wystarczy umiejętnie rozplanować dzień, by nie tylko móc wykonać każde otrzymane zadanie, ale także znaleźć chwilę na odpoczynek.
planer-duo-premium-simple.jpg
 
Definiowanie priorytetów
Przyjmowanie kolejnych zadań zazwyczaj wiąże się z koniecznością zrezygnowania z czegoś innego, by starczyło czasu. Najlepiej więc zastanowić się, co trzeba będzie poświęcić, decydując się na podjęcie kolejnej aktywności i która z nich jest ważniejsza. Warto też określić konkretne cele, które umożliwią prostsze podejmowanie decyzji.

Skupienie uwagi
Na efektywność w pracy niewątpliwie wpływa skupienie. Nieraz zdarza się, że sprawdzenie jednego maila przeradza się w godzinę spędzoną na bezmyślnym przeglądaniu korespondencji. W takiej sytuacji najlepiej zadać sobie kilka pytań. 

 
familiowo_smart_02.jpg
 
Przede wszystkim należy zastanowić się, czy wykonywane czynności nadal są związane z pracą, jeśli nie, to dlaczego. Następnie warto przyjrzeć się, co było powodem rozproszenia i znaleźć sposób, by więcej się to nie powtórzyło. Regularne stosowanie tej prostej metody pozwoli zapewnić znacznie większą produktywność.
 
familiowo_smart_04.jpg
 
Redukcja stresu
Na produktywność ogromny wpływ ma także stres, dlatego warto zadbać o jego wyeliminowanie, a przynajmniej zminimalizowanie. Zdenerwowanie często związane jest ze świadomością braku wywiązywania się ze swoich obowiązków. 
 
Właśnie dlatego warto wyposażyć się w planer Familiowo, w którym zapisane będą wszystkie zaplanowane zajęcia w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca. Wystarczy spojrzeć na lodówkę lub na szafkę i już wszystko wiemy :)
 
familiowo_duo_premium_08.jpg
 
Odkreślanie kolejnych punktów z listy zapewni większą motywację i duży spokój, gdyż da realny obraz wypełnionych zadań i tych, które należy jeszcze wykonać. Planer może też uwzględniać czas przewidziany na wykonanie kolejnych czynności, a także na przerwy od pracy. Dzięki takiemu rozplanowaniu dnia zachowa się więcej energii i świeższy umysł.  
 
tekst: Małgorzata Litorowicz

Więcej w tej kategorii

Po zeszłorocznym cyklu Tabu, czas na rodzinę. Co sprawia, że może się ona przyczynić do rozwoju i...

Generalnie dziś o biżu ..., bo wczoraj, gdy robiłam kolejne zamówienia, tak sobie pomyślałam.......

Pierwsze starcie z wakacyjnymi wariacjami za mną...i może dlatego, że pierwsze było bez Tomasza...