Styl Życia


REKLAMA

Kulinarne urodziny dla dzieci teraz także w Bydgoszczy!

KULINARNE URODZINY to młoda inicjatywa w naszym regionie i jednocześnie ciekawa propozycja dla dzieci i rodziców. Twórczynie postawiły sobie za cel, by w przyjemny sposób wprowadzić dzieci w świat wypieków. Cóż może być przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie ciasta, a potem udekorowanie swojego dzieła? Maluchy to uwielbiają! Główna działalność Kulinarnych Urodzin, obejmuje przeprowadzenie warsztatów z pieczenia w kuchniach klientów w trakcie imprezy urodzinowej ich dzieci. W trakcie wydarzenia, dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi cukiernicy, będąc ubrane w profesjonalne czapki i fartuszki.

Oferta Kulinarnych Urodzin jest również kierowana do przedszkoli i firm.

kulinarne2.jpg

 

Skąd wziął się pomysł?

Na temat tego jak mądrze spędzać czas z dzieckiem powstała już niezliczona ilość publikacji. Współcześni rodzice doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest poświęcanie dziecku autentycznej uwagi i rozwijanie jego zdolności. Często jednak nie są w stanie poświęcić swoim dzieciom tak dużo czasu ile by chcieli.

Na te potrzeby odpowiada szeroka gama zajęć rozwijających talenty. Warto postawić na te, których szkoła czy przedszkole nie mają szansy odkryć, na przykład zdolności kulinarne. Wspierają one rozwój manualny, uczą działania według planu, oswajają z wiedzą o tym, że pożywienie nie bierze się wyłącznie ze sklepu, a przy wszystkich swoich zaletach są dla dzieci doskonałą zabawą.

Ponadto zajęcia tego typu, pozwalają utrzymać dzieci w tzw. strefie najbliższego rozwoju, o której pisał już w początkach XX wieku Lew Wygotski. Obejmuje ona obszar zadań, którym dziecko nie jest jeszcze w stanie sprostać samo, jednak przy niewielkiej pomocy osób dorosłych może owe działania wykonać. Utrzymywanie dzieci właśnie w strefie najbliższego rozwoju jest dla niech bardzo korzystne. Stymuluje je do działania, uczy wytrwałości i pokonywania przeszkód, zatem hartuje i przygotowuje, by w dorosłym życiu również radziły sobie z wyzwaniami.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie zajęć organizowanych przez rozmaite placówki i inicjatywy prywatne- pozwalają one spędzić czas w towarzystwie rówieśników o podobnych zainteresowaniach czy zdolnościach. Dzieci powyżej trzeciego roku życia zaczynają potrzebować kontaktów z rówieśnikami. Dlatego w dobie zanikania kultury podwórkowej, zajęcia dodatkowe mogą być dobra formą zaspokajania tej potrzeby.

W naszym regionie prężnie rozwijają się kolejne inicjatywy mające na celu zapewnienie dzieciom opieki , rozrywki, stymulujące ich rozwój . Warto poszukać , bo oferta jest bardzo szeroka- od zajęć umuzykalniających, poprzez kółka teatralne, zajęcia z programowania czy warsztaty kulinarne. Wśród tych ostatnich oferta Kulinarnych Urodzin jest naprawdę interesująca. Animatorki wydarzenia, które same są mamami, mają świetny kontakt z młodymi adeptami sztuki cukierniczej. Urodziny podczas których maluchy mogą same upiec i udekorować muffinki, są wspaniałą przygodą.

Pozwólmy dzieciom odkrywać ich pasje i talenty. Niech doświadczają i odkrywają świat i swoje w nim miejsce. Każda możliwość sprawdzenia się w nowej dziedzinie jest na wagę złota dla ich rozwoju i pomaga odkrywać mocne i słabe strony. Zatem- uczmy bawiąc, bez nadęcia.

Zerknijcie na http://kulinarneurodziny.pl/

 

tekst: Katarzyna Wąsikowska

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: