Styl Życia

Słodka strona Torunia – za sprawą Manufaktury Cukierków®

To punkt obowiązkowy na mapie Torunia, dla wszystkich łasuchów tych dużych i małych, którzy uwielbiają słodkości zarówno jeść jak i patrzeć w jaki sposób są wytwarzane.

Rozmowa z  Maciejem Jacyno-Onuszkiewiczem właścicielem jedynego takiego słodkiego miejsca w Toruniu.

 

Od kiedy istnieje manufaktura Cukierków® w Toruniu i skąd taki pomysł?

 

Manufaktura Cukierków® od ponad  6 lat zajmuje się produkcję ręcznie wytwarzanych cukierków oraz lizaków, natomiast nasz punkt w Toruniu istnieje od blisko dwóch lat. W naszych lokalach nasi goście  mogą zobaczyć w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII wieku, powstają małe, słodkie magiczne i kolorowe arcydzieła. Karmelki oraz lizaki tworzymy na oczach widowni, która może zobaczyć jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt. 

Manufaktura Cukierków ® powstałą w skutek zrealizowania marzeń z dzieciństwa. Kiedy byłem dzieckiem, już w wieku 9 lat pod nieobecność rodziców w kuchni robiłem pierwsze własne karmelki. Wtedy metoda była bardzo uproszczona, dziś po pond 20 latach mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że nasza metoda wiele się nie zmieniła. Skupiamy się na oryginalnej metodzie pochodzącej z XVII wieku 

 

Czym różnią się Wasze słodkości od innych, które można zakupić np. w markecie? 

 

Przede wszystkim cukierki z Manufaktury Cukierków® są cukierkami najwyższej jakości. 

Staranność Cukierników podczas składania wzorów oraz jakość komponentów z których je robimy to nasze "oczko w głowie”. Barwniki są głównie naturalne i mają pochodzenie roślinne. 

Istnieje wiele miejsc w Polsce i na świcie które realizują podobnego typu cukierki. Jednak produkty z Manufaktury Cukierków ® charakteryzują się niebywałą dbałością o szczegółowość i precyzję wykonywanych wzorów.

Przewaga względem fabryk to oczywiści rzemieślniczy charakter naszej pracy - dzięki czemu nasi goście mogą niemal wczuć się w proces ich realizacji. Każda produkcja widoczna jest dla naszych gości z odległości kilkudziesięciu centymetrów. 

Ich zapach otacza naszych gości podczas procesu wytwórczego no i oczywiście na każdym etapie można zapytać naszych cukierników co w aktualnej chili robią i dlaczego.

Dla naszych gości dla których obserwowanie produkcji z odległości kilkudziesięciu centymetrów to dalej za mało, przewidziane są w wyznaczonych godzinach warsztaty, gdzie uczestnicy sami mogą z przygotowanej przez nas masy spróbować stworzyć własnego niepowtarzalnego lizaka. 

Jednym z bardziej magicznych momentów podczas procesu jest przeciąganie karmelu na rycerskiej tarczy - ale o tym nie będę mówił. Kto tego nie widział, po prostu musi to zobaczyć!!!

Większość osób, czy to mieszkańcy czy turyści przechodząc, ulicą Szeroką z pewnością zwracają uwagę na Waszą piękną, bajkową witrynę, a czy wystrój wnętrza nawiązuje w jakiś sposób do architektury Torunia.

 

Wystrój naszych lokali to kolorowy Królewski Zamek, w którym zamieszkują cukierki i lizaki. W związku z tym, że posiadamy zamkowy wystrój, śmiało mogę stwierdzić, że doskonale wpisujemy się w Piękny Gotycki styl który reprezentuje sobą Toruń. Jednak nasza odsłona prezentuje się w stylu który tutaj nazwę:  „Słodko - Nowo-Gotycko - Kolorowym” :)

 

To jak już wejdziemy do tego kolorowego miejsca to co czeka nas w środku?

 

Nasz lokal oferuje naszym gościom bardzo miło spędzone chwile, w zależności od czasu jakim dysponują nasi goście.

Albo szybkie zakupy w przyjemnej atmosferze, Albo mały przystanek aby cofnąć się w czasie aby zobaczyć jak kiedyś robiło się cukierki.

Dla grup zorganizowanych i wycieczek na konkretną umówioną godzinę realizujemy pokazy lub warsztaty wytwarzania cukierków lub wykonywania lizaków.

Co można zakupić w Manufakturze Cukierków?

 

Można u nas nabyć cukierki w wielu wspaniałych smakach i wzorach oraz lizaki w różnych kształtach rozmiarach i smakach. Oczywiście na zamówienie możemy zrealizować niemal dowolne wariacje z karmelu. Nie mniej jednak praca z karmelem jest bardzo czasochłonna, dlatego trzeba nas o chęci takiego zamówienia poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

A jakie są plany na najbliższy czas, jeśli chodzi o rozwój słodkiego biznesu?

 

Plany Manufaktury Cukierków® na najbliższy czas to poszerzenie możliwości dotarcia do naszych sympatyków za pomocą stoisk w popularnych miejscach, tak jak ma to miejsce aktualnie w CH PLAZA w Toruniu.

Kolejnym udogodnieniem jest umożliwienie nabycia Naszych cukierków bez konieczności wychodzenie z domu w naszym sklepie internetowym. (najdalej styczeń 2018)

Oraz wielka niespodzianka której szczegółów na razie niestety nie mogę zdradzić. Ale Jesteśmy już w fazie realizacji bardzo dużego projektu hotelowo rozrywkowego w Cukrownie Żnin którego inwestorem jest polska firma Arche. Jedną z atrakcji ma być zaskakująca niespodzianka realizowana pod skrzydłami Manufaktury Cukierków ® 

(wstępna data otwarcia to wrzesień 2019) 

Manufaktura Cukierków® mieści się w Toruniu przy ul. Szerokiej 33, odwiedzać można ją przez cały tydzień w godzinach od 10.00 do 21.00, w niedzielę od 10.00 do godz. 20.00

Więcej dowiecie się TUTAJ

 

 

Kategorie: 

Więcej w tej kategorii

Manufaktura Cukierków w Toruniu zaprasza na słodkie warsztaty : O każdej pełnej godzinie w...

Przed nami długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci 1 czerwca! Jako najsłodsze miejsce w Toruniu...

Zapraszamy do Manufaktury Cukierków, gdzie jak zwykle zadbaliśmy oto abyście tegoroczną majówkę...