Strona książki

Oferty półkolonii Bydgoszcz 2016 {Wakacje w Bydgoszczy}

Lato w mieście - Półkolonie w WYSPIE

http://www.wyspa.bydgoszcz.pl/images/banners/plakat_wyspa_png.png

Organizujemy dwa tygodniowe turnusy w terminach:

 

11-15 lipca
18-22 lipca

 

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

W jednym turnusie może wziąć udział maksymalnie 18 dzieci.

Istnieje możliwość udziału w obu turnusach (10% rabatu na II turnus).

 

Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe na samodzielny dłuższy wyjazd i nocowanie z daleka od domu? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wakacji w mieście, gdzie będzie miało okazje poznać nowe dzieci, spędzić tydzień (lub dwa) na świetnej zabawie i korzystaniu z uroków i możliwości okolicznych atrakcji.

 

PROGRAM:
Nie mamy sztywnego programu, szczegółowego planu na każdy dzień. Mamy dla dzieci przeróżne propozycje, jednak to one same, wspólnie z wychowawcami, będą decydowały o tym jak chcą spędzić ten tydzień. Nie zawsze to, co nam - dorosłym wydaje się atrakcyjne, jest równie atrakcyjne dla dzieci. A to są ich wakacje. Szczególny czas beztroski, wolny od obowiązków szkolnych i sztywnego reżimu lekcji i zajęć dodatkowych. Wiemy, że kreatywność dzieci nie zna granic, a z niewielkiego pomysłu powstają czasem wielkie rzeczy. I takie wspomnienia pozostają na zawsze. Chcemy, by właśnie w trakcie tych półkolonii dzieci miały na to odpowiednią przestrzeń.

 

   

Wśród naszych propozycji jest:

 • park linowy w Myślęcinku,
 • Młyn Wiedzy w Toruniu,
 • mini gra fordońska,
 • podchody,
 • warsztaty kreatywnego tworzenia koszulek lub toreb...

... ale mogą być także przeróżne zabawy plastyczne, tworzenie biżuterii, plecenie bransoletek, granie i śpiewanie, gry w planszówki, tworzenie przedstawienia, budowli z kartonów, torów przeszkód, wycieczki do lasu, podglądanie przyrody, wyjście na basen, do parku...

Z Waszymi dziećmi przebywać będą doświadczeni wychowawcy, którzy w podobny sposób pracują z dziećmi na co dzień, a także podczas wakacyjnych kolonii. Ich celem będzie towarzyszenie dzieciom w ich aktywnościach, inspirowanie ich i dbanie o to, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie.

KOSZT: 360 zł (1 turnus)
10% rabatu na drugi turnus i dla rodzeństwa
10% rabatu dla dzieci uczęszczających w przeszłości do naszego Punktu Przedszkolnego
Rabaty sumują się :)

W ramach opłaty zapewniamy:

 • opiekę w godzinach 7:30 - 17:00,
 • dwudaniowy obiad i podwieczorek (śniadanie dzieci przynoszą ze sobą),
 • bilety wstępu,
 • bilety w komunikacji miejskiej,
 • liczne materiały, z których dzieci mogą korzystać,
 • ubezpieczenie NNW.

ZAPISY:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zadatek w wysokości 100 zł płatny przelewem w ciągu 3 dni od rejestracji. Pozostała kwota płatna najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem turnusu.

 

ZEBRANIE INFORMACYJNE Z RODZICAMI: 5. lipca o godz. 18:00  

KONTAKT: 
Ania Michalak (tel. 531 640 614)
email: biuro@wyspa.bydgoszcz.pl

Fabryka Prezentów zaprasza:

 

Wakacje w  Sali zabaw "Domek na drzewie"

PROGRAM: PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Świetna zabawa, super przygody, moc emocji! To wszystko czeka na dzieci
podczas ferii letnich
w Sali zabaw „Domek na drzewie”.

Dzięki Neli - małej reporterce i jej wspaniałym przygodom - w trakcie 5
szalonych dni odwiedzimy
najciekawsze zakątki świata i odkryjemy ich niesamowite tajemnice.
Oprócz pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych informacji na dzieci
czeka,
również mnóstwo zabawy - wizyta w kinie, lekcja w muzeum, gra w kręgle
oraz słodka przygoda
w Karmelowej  Krainie.

Macie Państwo dzieci ciekawe świata? ZAPRASZAMY!

WYJŚCIA:

Poniedziałek: bez wyjścia
Wtorek: wizyta w kinie
Środa: kręgle
Czwartek: lekcja w muzem
Piątek: wizyta w „Karmelowej Krainie”

HARMONOGRAM DNIA:

  8:00-9:00- schodzenie się dzieci, swobodne zabawy pod okiem animatora
  9:00-9:30- drugie śniadanie
  I - 9:30- 10:00- mini kino/ zabawy integracyjne
  II - 9:30/10:00 - 12:30/13:30 - wycieczka wg. planu / I blok edukacyjny
  12:30- 13:00 / 13:30-14:00- obiad
  13:00/14:00 - 15:00- II blok edukacyjny / prace plastyczno-techniczne
  15:00- 16:00- swobodna zabawa pod okiem animatora

TURNUSY:
04.07-08.07 / 11.07-15.07
01.08-05.08 / 08.08-12.08

CENA: 350 zł*/ rodzeństwo 10% rabatu

CENA OBEJMUJE:
- uczestnictwo w jednym turnusie (5 dni po 8 godzin- 8:00-16:00)
- opiekę wykwalifikowanego personelu
- bilety wstępu do obiektów ujętych w planie wakacji
- program edukacyjny
- zabawy na placu zabaw
- obiad
- napoje
- owoce
- ubezpieczenie NNW

Zapisy osobiście : Matejki 12, 85-061 Bydgoszcz lub pod numerem telefonu
501 696 244

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wakacje Małego Geniusza 2016 - półkolonie

Jeśli chcesz by Twoje dziecko spędziło atrakcyjnie wolny czas, poznając wiele dyscyplin od eksperymentów chemicznych i fizycznych, szachów, tańca, przez języki obce i podstawy ekonomii, po architekturę, planowanie przestrzenne czy trening kreatywnego myślenia pod okiem wykwalifikowanej kadry, zapraszamy! Zorganizowaliśmy już 62 turnusy półkolonii Małego Geniusza w całym kraju. W naszych zajęciach wzięło już udział ponad dwa tysiące zadowolonych dzieci.

Program

Cena

PROMOCJA- ceny już od 349zł za turnus! Nie wiesz jeszcze dokładnie kiedy będziesz chciał uczestniczyć w półkoloniach? Skorzystaj z niższej ceny i w późniejszym terminie w ramach wolnych miejsc zmień datę i lokalizację turnusu.

Oferujemy

 

Terminy

Zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach od 27 czerwca do 26 sierpnia:

Lokalizacja

Centrum Bydgoszczy, SP nr 37, ul. Gdańska 122.

Wiek uczestników

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Wyżywienie

Zapewniamy trzy posiłki dziennie – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dodatkowo w sali dostępne będą cały czas zimne i ciepłe napoje oraz przekąski. Oferujemy 2 zestawy obiadowe do wyboru.

Kontakt  tel. 570 113 230, zapisy@malygeniusz.org

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Półkolonie w "Przedszkolnej Chatce"

Mamo, Tato! Twoje dziecko niedługo rozpocznie przygodę w przedszkolu? Chcesz, aby od września bezstresowo wkroczyło w progi przedszkola? Zapisz je na półkolonie adaptacyjne do Przedszkolnej Chatki!

 

Wszyscy wiemy, że rozpoczęcie edukacji w przedszkolu jest ważnym, ale też i stresującym wydarzeniem w każdej rodzinie. Aby zminimalizować stres dziecka i rodziców, warto przyjść z nim na półkolonie adaptacyjne. Na nasze półkolonie zapraszamy dzieci od 2 do 4 lat.

 

Nasi najmłodsi półkoloniści spędzą czas w towarzystwie swoich ulubionych postaci z bajek oraz uroczych zwierząt z dżungli i morza. Razem z misiem wybierzemy się w letnią przygodę do lasu, nad morze, w góry i nad jezioro.

Zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej (2 nauczycieli w każdej grupie) oraz ciekawe zajęcia i zabawy. Dla komfortu dzieci, grupy będą liczyło do 10 osób.

Celem naszych półkolonijnych spotkań będzie kreatywne spędzenie czasu wolnego oraz rozwinięcie zainteresowań, zdolności i predyspozycji dzieci, rozbudzanie wyobraźni i zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni twórczej, nauka koncentracji i logicznego myślenia oraz wyrabianie aktywności poznawczej dziecka. Półkolonie stanowią nie tylko formę miłego spędzenia czasu i dobrej zabawy. Ze względu na krótszy wymiar czasowy (3-4h) są one jednocześnie idealną formą adaptacji dla maluchów do przedszkola. Ponadto piosenki, wierszyki, opowiadania, bajki, ruch – to wszystko to w formie zabaw, a także przebywanie wśród kolegów i koleżanek, w pełni ułatwiają i przyspieszają rozwój emocjonalny, umysłowy, a także społeczny dziecka. Prace plastyczne wykonywane każdego dnia, zabierane do domu, będą świetną pamiątką ze wspólnie spędzonych chwil. Jednym zdaniem kończąc: półkolonie to mile i ciekawie spędzony czas, który dziecko z radością będzie wspominało.

 

Zapraszamy na 4 turnusy półkolonii:

Koszt udziału w jednym turnusie waha się od 90 do 96 zł. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie: 604 629 916, 793 101 280 lub 52 371 10 51.
Szczegółowy opis turnusów dostępny na naszej stronie internetowej: http://www.przedszkolnachatka.pl/turnusy_polkolonie-2016_polkolonie_przedszkole 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Półkolonie z Fundacją Nowe Pokolenie

Do wyboru trzy turnusy:

I TURNUS: 25-29 lipca 2016r. 


 
„Tropiciele legend”
 
Chcesz, aby Twoje dziecko odkryło tajemnice swojego miasta i  poznało o nim legendy? Czy marzy o rozwiązywaniu zagadek a Jego wyobraźnia nie ma granic? Jeśli ma smykałkę detektywistyczną to nie zwlekaj i zapisz je na nasze półkolonie! Każdego dnia wyruszy w podróż śladami nieznanych legend i opowieści o Bydgoszczy (...i nie tylko!).
 

 

W programie m.in.:
 
 
 
 
„Kosmiczne wakacje”
 
Czy na Marsie istnieje życie? Jak będziemy mieszkać na Księżycu? Na półkoloniach wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice kosmosu, pofruwamy  i sprawdzimy czym jest grawitacja. Poprzez eksperymenty, „wyprawy” kosmiczne oraz świetną zabawę poznamy nasz region, Mikołaja Kopernika i wiele ciekawych miejsc związanych z astronomią.
 
 
W programie m.in.:
 
 
 
„Piracka przygoda”
 
Piraci na statek- ruszamy w poszukiwaniu Skarbu! Ahoj Przygodo! Proponujemy rejs we wspólną przygodę podczas której dopłyniemy do wielu portów a  wszystkie zajęcia terenowe, wodne, twórcze i wycieczki wplecione  w fabułę, całkowicie pochłoną Młodych Piratów. Codziennie będą oni odnajdywać wskazówki, które ostatniego dnia doprowadzą wszystkich do upragnionego skarbu.
 
 
W programie m.in.:
 
CEL PÓŁKOLONII
Celem naszych półkolonijnych spotkań będzie kreatywne spędzenie czasu wolnego oraz rozwinięcie zainteresowań, zdolności i predyspozycji dzieci oraz rozbudzanie wyobraźni. Uczestnicy będą poznawać swoja okolicę wcielając się w różne postacie: detektywów, kosmonautów czy piratów. Podczas zajęć plastycznych będą rozwijać swoja kreatywność, wyobraźnię. Półkolonie stanowią nie tylko formę miłego spędzenia czasu, ale również twórczej, dobrej zabawy.
 
 
ZAPEWNIAMY:
 
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

ZAPISY

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Centrum Wspierania Edukacji i Rozwoju w Bydgoszczy

półkolonie letnie dla a dzieci w wieku 5 – 12 lat
Miejscem wypoczynku będzie bardzo dobrze i nowocześnie wyposażony obiekt CWEiR w Bydgoszczy, położony
przy ul. Kordeckiego 12.

PÓŁKOLONIE LETNIE 2016 – INFORMACJE ORGANIZACYJNE

TERMINY TURNUSÓW WRAZ Z OPISEM:
Świat Kreatywnego Ekologa
Turnus 1: 27.06.-01.07.2016
Turnus 4: 18.07.-22.07.2016
Turnus 7: 08.08.-12.08.2016

Na zajęciach realizowanych w ramach ŚWIATA KREATORA uczestnicy podejmą próbę samodzielnego wykonania zabawek, gier a także ozdób czy dekoracji domowych. To wspaniała okazja aby dać upust wyobraźni i kreatywności. ŚWIAT EKOLOGA to wprowadzenia dziecka w ekologię, zapoznanie z prawidłowym segregowaniem odpadów, utrwalanie wiadomości o tematyce ekologicznej poprzez gry i zabawy, a także praktyczne sposoby wykorzystywania surowców wtórnych w domowych warunkach.

Cena turnusu za osobę to 279 zł

Aby zapisać dziecko proszę wypisać poniższy formularz zgłoszeniowy:

Formularz Zgłoszeniowy

TERMINY TURNUSÓW WRAZ Z OPISEM:
Świat Odkrywcy Fauny i Flory

Turnus 2: 04.07.-08.07.2016 –brak wolnych miejsc!
Turnus 5: 25.07.-29.07.2016
Turnus 8: 16.08.-19.08.2016 (tylko 4dni cena 220zł/os)

W ramach ŚWIATA FAUNY I FLORY uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę małych ogrodników, odwiedzić miejscowe ZOO w Myślęcinku, poznać zakątki ogrodu botanicznego oraz rozszerzyć swoją wiedzę o świecie roślin i zwierząt.
ŚWIAT ODKRYWCY to coś dla dzieci, które uwielbiają pobudzać swoje szare komórki odgadując zagadki, poszukując rozwiązań i uparcie dążą do celu. Uczestnicy będą mogli poszerzyć także wiedzę o Bydgoszczy, odkrywając wraz z wychowawcą różne ciekawe zakątki.

Cena turnusu za osobę to 279 zł.

Aby zapisać dziecko proszę wypisać poniższy formularz zgłoszeniowy:

Formularz Zgłoszeniowy

TERMINY TURNUSÓW WRAZ Z OPISEM:
Świat Bajek i Techniki
Turnus 3: 11.07.-15.07.2016
Turnus 6: 01.08.-05.08.2016
Turnus 9: 22.08.-26.08.2016

ŚWIAT BAJKOWY to przypomnienie ulubionych superbohaterów a także wspaniała okazja do pobudzenia wyobraźni dziecka w ramach stworzenia własnej postaci z bajki. ŚWIAT TECHNIKI – pomożemy dziecku zrozumieć budowę prostych mechanizmów wykonujących czynności domowe. Zajęcia uczą zarówno pracy samodzielnej jak i w grupach. Każde dziecko będzie miało szansę zbudować prosty układ mechaniczny, dzięki czemu wzmocni wiarę w swoje możliwości, ulepszy sprawność manualną, rozwinie umiejętności: abstrakcyjnego myślenia, planowania i organizowania. W trakcie warsztatów manualno – plastycznych uczestnicy staną się architektami, malarzami czy twórcami własnych gier.

Cena turnusu za osobę to 279 zł

Aby zapisać dziecko proszę wypisać poniższy formularz zgłoszeniowy:

Formularz Zgłoszeniowy

Więcej informacji pod nr tel.: 881 772 008
(w godz.10-18 Pn.-Pt w Soboty od godz. 10-13)

Biuro czynne w sprawie półkolonii letnich  w następujące dni:
Tylko w Poniedziałki od godz.: 15:00-17:30
Tylko w Czwartki: 15:00-17:30
oraz od 29.06.2016 od Poniedziałku do Piątku
w godz 7:30-8:00 lub 15:30-16:30

ul. Kordeckiego 12/6; 85-025 Bydgoszcz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sportowe Półkolonie Letnie

12936524_857819430996971_8958200191642215260_n

Więcej informacji tutaj

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lato z Robo-project

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDU - CENTER

Więcej informacji tutaj

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Półkolonie letnie dla dzieci – Bailamos

Więcej informacji tutaj

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Półkolonie w czasie wakacji - warsztaty z LEGO

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • Zajęcia od 7:30 do 17:30
  • 9 turnusów od 27 czerwca do 26 sierpnia
  • Lokalizacja w centrum Bydgoszczy: SP nr 37, ul. Gdańska 122
  • Najciekawszy program półkolonii w Bydgoszczy  – sprawdź!
  • Ceny już od 349 zł za turnus!
  • Eksperymenty, sztuka wystąpień publicznych, savoir-vivre, fotografia, pierwsza pomoc, języki obce, rzeźba, gry logiczne, bezpiecznie w sieci, ethno design, przedsiębiorczość, budowanie pewności siebie
  • Całodzienną, profesjonalną opiekę pedagogiczną od 7:30 do 17:30,
  • Codzienne spotkania z wyjątkowymi osobami, specjalistami różnych dziedzin, mistrzami Polski
   i zwycięzcami międzynarodowych konkursów,
  • Zajęcia prezentujące różne dyscypliny wiedzy codziennie zajęcia ruchowe bądź taneczne, a oprócz tego m.in. zajęcia z eksperymentów, inteligencji finansowej, sztuki wystąpień publicznych, architektury, protokołu dyplomatycznego, pierwszej pomocy, języka chińskiego, angielskiego, pierwszej pomocy, szachów, fotografii, druku 3D oraz wiele innych,
  • Pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad (2 zestawy do wyboru), podwieczorek oraz ciepłe i zimne napoje)
  • Ubezpieczenie NNW
  • Upominek na koniec turnusu dla każdego Małego Geniusza
  • 27 czerwca-1 lipca
  • 4 lipca-8 lipca
  • 11 licpa-15 lipca
  • 18 lipca-22 lipa
  • 25 lipca-29 lipca
  • 1 sierpnia-5 sierpnia
  • 8 sierpnia-12 sierpnia
  • 16 sierpnia-19 sierpnia
  • 22 sierpnia-26 sierpnia
  • Turnus I 18 – 22.07.2016 r. - „Przygody Kubusia Puchatka”-  Program tego turnusu skierowany jest do wszystkich dzieci, które kochają sympatycznego, żółtego i niezdarnego Kubusia oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.
  • Turnus II 25.07–29.07.2016r. – „W afrykańskiej dżungli”- Murzynek Bambo, czyli gdzie mieszka ten nasz koleżka??? Propozycja skierowana jest do wszystkich maluchów, które lubią przygody.
  • Turnus III 08.08 - 12.08.2016- „Podróże małe I duże Z Misiem Lubisiem”- Na wszystkie dzieci czekają niesamowite przygody, którym przewodniczył będzie Miś Lubiś.
  • Turnus IV 16.08 - 19.08.2016- „Kolorowe lato”- Podczas codziennych spotkań bawić się będziemy kolorami. Dzieci poznają ich nazwy, dowiedzą się, jak można je ze sobą mieszać i otrzymywać inne, nowe barwy.
  • Turnus V 22.08-25.08.2016- „Czarodziejskie morze”- Morze swoim szumem fal oraz piaszczystymi plażami przyciąga wszystkich poszukiwaczy przygód. Szukanie muszelek i słuchanie ich opowieści, kąpiele słoneczne czy też robienie babek z piasku- to wszystko dla naszych gości!
  • Zajęcia z artystą plastykiem
  • Nauka tańca dworskiego
  • Rekonstrukcja historyczna
  • Pokazy chemiczne
  • Wizyta w Muzeum Kanału Bydgoskiego i na Barce Lemara (szlak TeH2O.)
  • Zajęcia w Exploseum
  • wycieczka do Torunia do Muzeum Piernika.
  • Gry i zabawy ruchowe.
  • Zajęcia z artystą plastykiem
  • Wyjazd do Torunia do Domu Legend i Planetarium
  • Lot w tunelu aerodynamicznym
  • Wyjście do Parku Linowego
  • Poszukiwanie 18 południka
  • Warsztaty kuchni molekularnej
  • Kosmiczne warsztaty tańca
  • Spotkania z ciekawymi gośćmi.
  • Warsztaty marynistyczne
  • Szantowisko- warsztaty muzyczne
  • Rejs statkiem
  • Warsztaty szermierki
  • Wyjście na strzelnicę
  • Wyjście na Barke Lemara
  • Turniej gry w kręgle
  • Wizyta na przystani
  • Zajęcia z topografii
  • Warsztaty rękodzieła
  • Wyjście na basen
  • Seans filmowy z  Jackiem Sparrowem.
  • opiekę wykwalifikowanych pedagogów i animatorów,
  • grupy do max. 15 osób,
  • mnóstwo wycieczek, atrakcji i niespodzianek,
  • wejściówki i przejazdy w cenie półkolonii,
  • wyżywienie: II śniadanie, obiad i podwieczorek
  • woda, soki  bez ograniczeń,
  • materiały dydaktyczne i plastyczne,
  • ciekawą, niekonwencjonalną formułę zajęć,
  • bogaty program zajęć,
  • płyty ze zdjęciami oraz dyplomy na zakończenie.
  • Koszt każdego z turnusów- 319zł (Uwaga! Zniżka na zapisy drugiego dziecka- 299zł)
  • zajęcia podczas półkolonii będą odbywały się w godz. 8.00 - 16:00,
  • rodzice mogą przyprowadzać dzieci do siedziby fundacji przy ul. Siedleckiego 12 (Wyżyny, budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chatka”) od godz. 7.30 a odbierać  do godz. 16.30
  • prosimy o zapewnienie dzieciom obuwia na zmianę oraz legitymacji szkolnej
  • półkolonie zgłoszone są do Kuratorium Oświaty
  • organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji planu w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.
  • Jeden turnus trwa pięć dni (poniedziałek – piątek) w godzinach 7:30/8:30 – 15:30/16:30 (łącznie 45 godz. pobytu)
  • zapewniamy: wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną oraz kadrę  instruktorską do zajęć edukacyjnych, ubezpieczenie NNW, napoje bez ograniczeń wraz z obiadem (wg. ustaleń), materiały edukacyjne, ciekawą niekonwencjonalną formułę zajęć, bogaty program zajęć. Półkolonie będą zgłoszone w Bydgoskim Kuratorium Oświaty
  • zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenie należy sfinalizować poprzez dopełnienie formalności, które otrzymacie Państwo po zgłoszeniu elektronicznym
  • Proponujemy dziewięć turnusów do wyboru w cenie 279zł/os ilość miejsc ograniczona w turnusie, liczy się kolejność zgłoszeń.