Polecamy książki

Kto mieszka w Kraju Patataju? Czyli Wanda Chotomska dla najmłodszych. Książka rozlosowana!

Kraj Patataj – to miejsce wymyślone przez Wandę Chotomską specjalnie dla najmłodszych czytelników. W książce pojawią się nowe jak i znane już wiersze autorki. W kraju Patataju nie zabraknie różnorodnych koni. Spotkać można konia u fryzjera, źrebaka, konia na biegunach, konika polnego a także Pegaza i konia, co zwie się ,,Czaprak”. Książka z doskonałymi graficznie ilustracjami Moniki i Adama Świerzewskich.

,,W kraju Patataju” Wanda Chotomska wzrusza, bawi i rozśmiesza do łez. Jak zawsze jej wiersze tryskają humorem, pobudzają wyobraźnię, pokazują dzieciom nie zawsze realistyczny świat zwierząt, w którym tym razem głównym bohaterem jest koń. U Chotomskiej nie jest to jednak zwykły koń. Pojawi się koń – artysta, koń – cyrkowiec, a nawet koń – listonosz. Oczywiście nie zabraknie osiołków, biedronek i jeży, tak bardzo uwielbianych przez dzieci. Wanda Chotomska na poszukiwanie przygód w kraju Patataju, zabierze wszystkie dzieci już we wrześniu.

Książka swoim urokiem i poczuciem humoru z pewnością zachwyci wszystkie dzieci, a rodzice na pewno docenią nowatorstwo, lekkość rymów i dowcipną anegdotę autorki.

Jest to kolejny tytuł w serii Kawalerowie Orderu Uśmiechu Dzieciom, rekomendowanej przez Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

 

Wanda Chotomska (ur. 1929 r.), to jedna z najpopularniejszych polskich autorek wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Jest także autorką licznych audycji radiowych i telewizyjnych oraz pomysłodawczynią scenariuszy dobranocek m.in. ,,Jacka i Agatki”. Jej twórczość została przetłumaczona na wiele języków i wyróżniona licznymi nagrodami. Z jej inicjatywy ustanowiony został Order Uśmiechu.

Wanda Chotomska

W kraju Patataju

Wydawnictwo: MUZA SA

Jeśli chcesz otrzymać książkę zgłoś się pod tekstem. Czekamy na Wasze zgłoszenie do 18 listopada do godz. 13.00

 

Wyłączony

Komentarze

 

:-)

Chętnie poczytam córeczce :-)
 
Bardzo lubimy z coreczka czytac codziennie przed snem dlatego mam nadzieje ze ja otrzymamy :-)
 
Z synkiem uwielbiamy książki. Czytanie "W kraju patataju" na pewno sprawiło by nam wielką frajdę dlatego z wielką chęcią o nią poprosimy.
 
Ja też chętnie poproszę, będziemy czytać z córcią :)
 
Mój młodzieniec codziennie wieczorem życzy sobie czytanie na dobranoc, dlatego też sięgniemy chętnie do kolejnej książeczki:)i dowiemy się co się dzieje w Kraju Patataju.
 
Bardzo chętnie poczytam dziecku
 
Moja córka właśnie uczy się czytać i z wielką chęcią przeczytałaby "W kraju Patataju" :)

kamilak21

 
Alicja już nie może doczekać się kiedy przeczytam jej książeczkę ,,W kraju Patataju” :):):)
MONIA
 
Mój prawie dwuletni syn jest takim samym maniakiem książkowym jak ja. Co napełnia mnie nieskończoną radością. Dlatego książki, to najwspanialsze prezenty dla niego.
 
Mój czteroletni syneczek nie zaśnie, dopóki nie poczytam mu bajki na dobranoc. Codziennie wybiera sobie bajkę i mówi "czytaj mamo". Dlatego chętnie poczytam mu "W KRAJU PATATAJU", na pewno się ucieszy z tej książki, bo bardzo lubi koniki. :)
 
<h1><span style="color:#FF0000">bardzo za zgłoszenia, szkoda, że mamy tylko 1 egzemplarz książki. Ale do sedna : książka trafia do Adrianny</span> <span style="color:#FF0000">Gratulacje !</span></h1> <p>&nbsp;Prosimy o przesłanie danych adresowych na redakcja@mamywsieci.pl</p>

Justyna