REKLAMA


REKLAMA

zdrowie

4 sytuacje, w których szczególnie warto podawać maluchowi probiotyk

Zbawienne działanie probiotyków na organizm małych dzieci zostało udowodnione już dawno, a ich podawanie jest zalecane przez lekarzy. Dziś natomiast przedstawiamy sytuacje, w których organizm malucha szczególnie potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci pożytecznych szczepów bakterii kształtujących prawidłową florę jelitową.

Kategorie: 

Znaczenie szczepów bakteryjnych w mikroflorze bakteryjnej dzieci

Mikroflora jelitowa to zespół ok. 1014 komórek mikroorganizmów obejmujący ponad 1000 różnorodnych gatunków. Nie sposób omówić je wszystkie. Warto jednak poznać szczepy kluczowe dla zdrowia małych dzieci.  

 

Co kryje w sobie dziecięcy przewód pokarmowy?    

Od stycznia wszystkie nowo narodzone dzieci będą szczepione przeciw pneumokokom

Każde dziecko urodzone od 1 stycznia będzie objęte obowiązkiem szczepienia przeciwko pneumokokom. Zakażenia powodowane przez te bakterie mogą być przyczyną m.in. zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz zapalenia płuc.

Kategorie: 

Infekcje i przeziębienie u dzieci

Październik to pracowity sezon. Dzieci w szkołach pracują już na pełnych obrotach. Pracowite są także wirusy, starające się jak najwięcej naszych pociech zarazić.

 

Czy dziecko już choruje?

Kategorie: 

Jak dbać o swoją skórę w ciąży?

Oczekiwanie na dziecko jest wielkim wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Dziewięć miesięcy ciąży to okres wielu zmian m.in. fizjologicznych i psychicznych. W zależności od fazy ciąży potrzeby kobiety zmieniają się. Przyszła mama powinna w tym czasie szczególnie zadbać o siebie pod względem kosmetycznym.

Strony

Ostatnie komentarze  

Kontakt do redakcji  

Chcesz zgłosić wydarzenie lub napisać do redakcji?

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej.

Przejdź do formularza