Prawo

Przyszłe mamy mogą prowadzić ciążę u położnej

Od nowego roku ciężarne mają wybór. Ciąże mogą prowadzić u lekarza specjalisty z dziedziny ginekologii i położnictwa lub u położnej.

Warunki otrzymania zasiłku macierzyńskiego

Pojawianie się dziecka to przełom w każdej rodzinie, nie tylko od względem emocjonalnym, ale także finansowym. Niemowlę generuje spore wydatki, dlatego wiele pracownic stara się o przyznanie zasiłku macierzyńskiego. Jak to zrobić? 

 

Kto może otrzymać zasiłek macierzyński?

Katrgorie: 

Czy musisz powiadomić pracodawcę o ciąży gdy podejmujesz pracę ?

Czy podejmując zatrudnienie mam obowiązek ujawnienia pracodawcy, że jestem w ciąży? Czy grożą mi konsekwencje jeśli zawierając umowę o pracę ów fakt zataję? Powyższe pytania regularnie zaprzątają głowę przyszłym mamą. Odpowiedzi na te, budzące sporo kontrowersji zarówno wśród ciężarnych pracownic, jak i pracodawców, zagadnienia udziela ekspert marki „Mama i Ja” adwokat Patrycja Chabier.*

Kodeks pracy a życie prywatne

Katrgorie: 

Program Rodzina 500+ [kujawsko-pomorskie], złóż wniosek online lub w innym dogodnym miejscu

Od początku kwietnia rusza program rodzina 500+. W wielu gminach, wnioski można pobierać od połowy marca. Od piątku, 1 kwietnia można je składać, m.in. w ośrodkach pomocy społecznej, szkołach czy przedszkolach. Sprawdźcie, gdzie będzie najwygodniej:

BYDGOSZCZ

Zmiany w urlopach wychowawczych w 2016 roku

2 stycznia 2016 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja dotycząca urlopu wychowawczego. Z pewnością wpłynie ona na życie zawodowe i rodzinne wielu zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Kategorie: 

Strony