REKLAMA


REKLAMA

karmienie piersią

Nieoczywiste fakty o mleku mamy

Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, które zmieniają się z dnia na dzień. Wątpliwości kobiet karmiących dotyczące tego czy dziecko się najada oraz czy pokarm mamy ma odpowiednie wartości odżywcze są rzeczą naturalną. To pytania, która zadaje sobie każda mama karmiąca piersią. Warto pamiętać, że pokarm mamy jest najlepiej dopasowany do wyjątkowych potrzeb żywieniowych niemowląt.

Kategorie: 

ZŁE MATKI SĄ NAJLEPSZE - poradnik szczęśliwej mamy, {premiera książki 24 maja}

Okazuje się, że karmienie piersią wciąż wywołuje wiele emocji i zaganianie kobiet do karmienia "do toalety" wielu ludziom mieści się w głowie.

Nam się nie mieści i dlatego mimo wielu głosów oburzenia i krytyki postanowiliśmy zachować okładkę - mówi wydawca książki

W jaki sposób prawidłowo przystawić dziecko do piersi, jednocześnie dbając o postawę ciała?

Pierwsze karmienia mogą trwać bardzo długo. By nie rezygnować z dogodnej pozycji i spędzić wygodnie czas przygotuj sobie wcześniej miejsce do karmienia. Zaopatrz je w wodę,zdrowa przekąskę, telefon i przyjemną lekturę. W trakcie karmienia nie zapominaj również o prawidłowym ułożeniu swojego ciała. Dzięki temu unikniesz dolegliwości kręgosłupa, bioder czy ramion. Przeanalizuj pozycje do karmienia i wybierz dla siebie najlepszą.

 

Kategorie: 

Karmienie piersią zmniejsza ryzyko raka piersi

Karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na najbardziej agresywnego raka piersi, niewrażliwego na działanie żeńskich hormonów płciowych – wynika z meta-analizy, którą publikuje pismo “Annals of Oncology”.

Laktacyjna Grupa Wsparcia, Toruń, 18 lipca

Laktacyjna grupa wsparcia w Cafe Bajarka, to spotkania mam, które mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami związanymi z laktacją i macierzyństwem. 
W spotkaniach zawsze bierze udział dyplomowana konsultantka laktacyjna, która służy fachową radą i pomocą.
Można tu znaleźć wsparcie w trudnych sytuacjach związanych z laktacją i karmieniem dziecka. Można spotkać kobiety, które być może przeszły przez podobne problemy,  usłyszeć kilka cennych rad, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Strony