Fundacja Kreatywnej Edukacji

Mikołajkowy koncert dla Rodzin z Małymi Dziećmi, Bydgoszcz, 9 grudnia

Zapraszamy na koncert gordonowski dla Rodzin z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie pastorałki i kolędy polskie od okresu baroku grane na oryginalnych, barokowych instrumentach. Ponadto wykorzystamy kompozycje autorskie praktyków gordonowskich, śpiewanki i rytmiczanki z literatury muzycznej polskiej i zagranicznej.

Koncert gordonowski dla Rodzin z The Beatles, Bydgoszcz, 19 maja

W imieniu organizatorów zapraszamy na majowy koncert gordonowski dla Dziadków i Rodziców z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie szalone lata 60'te z udziałem wiecznie młodych Beatelsów.

Zaprosiliśmy do udziału następujących muzyków:

gościnnie Antonina Gawryłkiewicz - wiolonczela, śpiew (wielka fanka spuścizny Żuczków, reprezentantka młodego pokolenia)

Jolanta Gawryłkiewicz - fortepian, śpiew, animacja

Irena Filuś - skrzypce, śpiew

Koncert świąteczny dla Rodzin z Małymi Dziećmi, Bydgoszcz, 7 stycznia

Zapraszamy serdecznie na świąteczno-noworoczny koncert przeznaczony dla Rodzin z Małymi Dziećmi.

Świąteczne warsztaty dla Rodzin, Bydgoszcz, 17 grudnia

Warsztaty plastyczne ozdób choinkowych i dekoracji świątecznego stołu

Bombki na choince, opłatek na stole, 12 potraw i pasterka o północy – tak obchodzimy wigilię i święta. A skąd się to wszystko wzięło ? Od kiedy stawiamy choinkę i śpiewamy kolędy, dlaczego prezenty przynosi nam Gwiazdor ? Jeśli chcesz się tego wszystkiego dowiedzieć i spędzić z nami miłe chwile rozmawiając o świętach i robiąc świąteczne ozdoby dołącz do nas 17 grudnia o godz. 12.00 w Park Club w Parku Wincentego Witosa.

Warsztaty historyczne dla lorbasów i gzubów, Bydgoszcz, 26 listopada

Zapraszamy na warsztaty podczas których poznamy lepiej świat lorbasów i gzubów jedzących szneki z glancem i bombosny, biegających w badejkach po nadbrzeżu Brdy, i rechoczących się całe dnie, którym mamy heklowały cweterki i robiły żylyj ze świętojanek.

Jednym słowem zapraszamy do międzywojennej Bydgoszczy którą na starych fotografiach porównamy z Bydgoszczą dzisiejszą, poznamy jej język, koloryt i społeczeństwo

Strony