REKLAMA

Czas dla nas - cykl koncertów rodzinnych

"Był sobie król" czyli spotkanie z muzyką dawną, koncert z cyklu Czas dla Nas, Toruń, 9 grudnia {zaproszenia rozdane}

Ostatnie spotkanie w tym roku, przy taktach znanej wszystkim piosenki „Był sobie król, był sobie paź i była też królewna” spędzimy z Zespołem Muzyki Dawnej Concentus, składającym się z chóru mieszanego i zespołu instrumentów dawnych. Zapraszamy na dworskie popołudnie!

Cykl koncertów dla dzieci

„Czy chcesz posłuchać, jak wokół wszystko gra?” - koncert pożegnalny, Toruń 10. czerwca

„Czy chcesz posłuchać, jak wokół wszystko gra?” To słowa piosenki zachęcające do uważnego słuchania głosów otaczającego nas świata. Zapraszamy na wakacyjny już koncert, podczas którego odkryjemy w utworach muzycznych wiele dźwięków otaczającego nas świata. Sami będziemy naśladować głos kukułki, rozpędzony pociąg czy tętent koni. Do zabawy namówimy dzieci i rodziców.

"Gdzie jest księżyc kiedy śpi?" - spotkanie z muzyką z filmów i bajek , Toruń, 29 kwietnia

W kolejnym koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, czasami znane także rodzicom, setki razy nucone przy zabawie melodie z bajek i filmów. Dzięki nim przypomną się słuchaczom: królewna Śnieżka, Pocahontas, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Reksio i Smerfy.

Cykl koncertów dla dzieci

Koncert z cyklu Czas dla nas: "Miauczy kotek miau, coś ty kotku chciał?" - spotkanie z muzyką W. Lutosławskiego, 25. marca

Słowa wiersza J. Tuwima o śniącym kotku znają wszystkie dzieci. Witold Lutosławski jest kompozytorem znakomitej muzyki do wielu wierszy tego autora. Zaprezentujemy je dzieciom podczas tego koncertu, przy okazji poznamy nazwy głosów i znakomitych artystów śpiewaków.

Cykl koncertów dla dzieci

Koncert z cyklu Czas dla nas: Kto tak w lesie stuka? – koncert perkusyjny, Toruń, 25 luty

Kto tak w lesie stuka?” To słowa z dziecięcej piosenki o doktorze dzięciole. Wraz z bohaterem piosenki zapraszamy na wyprawę w świat dźwięków instrumentów perkusyjnych. Celem koncertu jest zapoznanie dzieci z ciekawym brzmieniem licznej rodziny instrumentów perkusyjnych. Werbel, marakas, ksylofon to nazwy instrumentów, które dzieci poznają w trakcie koncertu. Zaprosimy dzieci do wspólnego muzykowania i zabawy.

Strony