Edukacja i Wychowanie


REKLAMA

Minecraft i programowanie dla dzieci

Współcześnie, zarówno nasz czas jak i naszych dzieci mocno wypełniony jest technologią, komputerem, Internetem, wielu z nas niepokoi się czy to właściwie wykorzystany czas, czy dzieci grając, korzystając z Internetu nie tracą czasu?

A gdyby tak jednak spojrzeć na to w inny sposób? Skoro nasze dzieci interesują się grami, komputerem nowymi technologiami to może zechcą sami tworzyć nowe gry i aplikacje? Warto wykorzystać te fascynacje i skierować ją we właściwym kierunku.

Istnieje wiele prostych i darmowych aplikacji, które pozwalają dzieciom uczyć się podstaw programowania za darmo i z łatwością. Ale jak zacząć, kiedy sami nie mamy o tym zielonego pojęcia?

Najlepszym pomysłem jest zapisanie naszych pociech na zajęcia z programowania, gdzie pod okiem fachowca będą mogły zarówno bawić się jaki i uczyć.

Centrum Edukacyjne „Galileusz” w Toruniu posiada świetną ofertę takich „cyfrowych zajęć” Cyfrowe warsztaty to kreatywna przestrzeń edukacyjna i eksperymentalna, w której dzieci mogą odkrywać świat cyfrowy w sposób zabawny i rozwijać ważne umiejętności w zakresie radzenia sobie z nowymi technologiami.

Przede wszystkim polecamy tutaj zajęcia dla fanów Minecraft* oraz osób które chcą poznać podstawy programowania za pomocą tej popularnej gry. Podczas warsztatów dzieci wykorzystują umiejętności logicznego myślenia i widzenie przestrzenne do tworzenia programów, dzięki którym w grze Minecraft pojawią się efekty ich pracy: budowle i zdarzenia.

Używając Scratcha*, będzie można zbudować piramidy, zamki, mury, kolumny, a także obliczyć odległości lub się teleportować.

Obecnie na warsztaty z Minecraftem w Centrum Edukacyjnym „Galileusz”, trwa nabór do nowych grup, na różnych poziomach zaawansowania : Zainteresowane  osoby zapraszamy do zapisów pod nr tel. 608 384 743.

A już  teraz możemy Was zaprosić na majówkę z Mincraftem, szczegóły już wkrótce.

Programowanie komputerowe to język przyszłości, którego nauka staje się równie ważna, jak nauka języka angielskiego. Jego znajomość to jedna z najcenniejszych umiejętności we współczesnym świecie. Obecnie na polskim rynku brakuje aż 50 tysięcy programistów.

Galileusz – Toruń mieści się przy ul. Szosa Lubicka 168 D 
 

Słowniczek:

Język programowania dla dzieci Scratch

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Dzięki Scratch dzieci mogą z łatwością poznać podstawy programowania. Uczą się, jak działają pętle, warunki lub zmienne, nie mając do czynienia z "prawdziwym" kodem. Programowanie odbywa się poprzez układanie bloków lub bloków za pomocą prostego kodu programu. Możliwości obejmują zarówno proste animacje, interaktywne historie, jak i małe gry. Dzieci mogą także integrować muzykę, zdjęcia lub własną kamerę internetową.

 

programowaniescrach.gif

 

Programowanie z z Minecraft’em

Czego można nauczyć się z wykorzystaniem Minecrafta? Specjaliści i nauczyciele już korzystający z tego narzędzia twierdzą, że bardzo wielu rzeczy – począwszy od podstaw matematyki, orientacji przestrzennej, proporcji, planowania, geometrii, po współpracę w grupie i realizację projektów.

Dzięki połączeniu uwielbianej przez dzieci (i nie tylko) gry z językiem Python, dzieci uczą się programowania i – całkiem mimochodem – matematyki. Python to bezpłatny język programowania, który wykorzystują zarówno amatorzy, jak i zawodowi programiści. Jest prosty, więc początkujący dość łatwo go opanują, a jednocześnie daje duże możliwości.

www.galileusz.com.pl/torun

Slide Show: 

Wyłączony

Kategorie: