Być mamą


REKLAMA

Malaika photography - fotografia noworodkowa, niemowlęca, dziecięca i rodzinna na terenie Szubina, Bydgoszczy i okolic

Kobieta z pasją i wielkim sercem do tego co robi. Poznajcie Kasię, fotografkę, z zamiłowania i pasji. Nie brak jej kreatywności oraz pozytywnej energii do tworzenia kolejnych zachwycających fotografii dzieci i niemowląt.

dsc_0037-5_2.jpg

Kiedy zrodziło się u Ciebie zainteresowanie fotografią?

Zdjęcia od zawsze mnie ciekawiły. Uwielbiałam je oglądać, układać, oprawiać w ramki. Z chęcią zapełniłabym fotografiami najbliższych wszystkie wolne przestrzenie w domu. Nigdy nie myślałam o zajęciu się fotografią zawodowo. Jednak gdy przyszła na świat najcudowniejsza istota w moim życiu,  moja córeczka, pomysł ten zaczął się rozwijać. Najpierw jako hobby, a później stopniowo zgłębiając coraz bardziej tajniki fotografii, ukształtowałam swój pomysł na realizowanie się zawodowo w tej dziedzinie.

Wolisz fotografować w studio czy w plenerze?

Zależy. W naszej strefie klimatycznej noworodki można fotografować prawie wyłącznie w studio. A te sesje uwielbiam. Kiedy jednak zaczyna się robić ciepło, zawsze bardzo cieszę się na sesje w plenerze z niemowlakami, starszymi dziećmi czy przyszłymi mamusiami.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w fotografowaniu?

Najważniejszy jest kontakt z dzieckiem. Jego emocje, humor, uśmiech. Staram się stworzyć takie warunki by dziecko nie czuło się fotografowane. Nie wiem dlaczego, ale od zawsze dzieci i psy dobrze czują się w moim towarzystwie, także nie ma z tym problemów. Chyba sama jestem takim dorosłym dzieciuchem.

piotrekwszkle_1.jpg

Jakie są Twoje największe wyzwania w pracy fotografki?

Organizacja sesji z gromadką dzieci, szczególnie jeśli są w różnym wieku. Zgranie ich razem na sesji to spore wyzwanie.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy? 

Najbardziej lubię kiedy rodzice są zadowoleni ze współpracy ze mną. Często mama po sesji mi pisze, że właśnie o takim efekcie marzyła. Zdarza się nawet, że piszą, że efekt przerósł ich oczekiwania. Takie słowa baaardzo mnie motywują i zachęcają do dalszej pracy i nauki.

Gdzie fotografujesz? Masz swoje studio? Czy jeździsz także do swoich klientów?

Tak, mam swoje studio w Szubinie i najchętniej właśnie tutaj przyjmuję klientów. Zachęcam ich do przyjazdu do mnie, gdyż mam tu idealne warunki do sesji: gażdżety, oryginalne tła z cegły, desek, dodatkowy "biały pokój" do zdjęć. Mam tu również piękne tereny na plener po sesji w studio. Dojazd do Szubina to około 20 minut. Ale oczywiście jest to kwestia do dogadania. 
 

Jak wygląda studio Kasi możesz zobaczyć Tutaj

Co zmotywowało Cię do podjęcia decyzji o założeniu własnej firmy?

Dzieci. Jestem zdania, że najlepszą motywacją w życiu jest potrzeba. Będąc w ciąży z pierwszym dzieckiem – Natalką wiedziałam, że muszę coś w swoim zawodowym życiu zmienić. Godziny pracy, tryb i tempo nie były idealne dla młodej mamy. Wiedziałam, że wolny zawód to moja jedna szansa na to by spędzać z dzieckiem tyle czasu ile ono potrzebuje.

_dsc3957.jpg

Pracowałaś kiedyś na etacie, w związku z tym pytanie jak porównałabyś pracę na etacie z prowadzeniem własnej firmy?

Różnic jest sporo. Ale najważniejszą jest chyba organizacja. Idąc do pracy na etacie masz już wszystko zaplanowane przez swojego szefa. Grafik, godziny pracy, klientów, narzędzia niezbędne do wykonywania wszystkich zadań. U siebie to Ty musisz o wszystko zadbać, zaplanować, zorganizować.
Największą trudność sprawia mi właśnie dogranie grafików sesji ze zmieniającymi się warunkami w domu (choroby, dodatkowe zajęcia). Każdy tydzień trzeba zaplanować oddzielenie, a praktycznie codziennie coś się zmienia, dochodzi coś nowego. W pracy na etacie, po wyjściu możesz od niej odpocząć. Prowadząc własną firmę myślisz o niej cały czas i to bardzo męczy psychicznie. Dlatego trzeba nauczyć się oddzielać pracę od życia prywatnego.

 

_dsc8944znak_0.jpg

 

Kasiu, dziękujęmy Ci za wywiad i z wpowadzenie nas do Twojego artystycznego świata!

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć autorstwa Kasi lub umówić się na sesję to KLIKNIJCIE TUTAJ

kontakt: 664-178-737

malaika.foto@gmail.com