Aktualności

Młode matki będą karmić w metrze. Masowo i publicznie - mamywsieci.pl polecają artykuł

- Czy karmiąca Matka Boska też jest obleśna? - pytają mamy, które organizują masowe karmienie w metrze.
Mamy mówią, że się wkurzyły: - Tolerancja wobec karmienia piersią w Polsce jest coraz mniejsza. Słychać coraz więcej negatywnych reakcji. My nie chcemy karmienia uwznioślać. Niektóre z nas uważają, że to piękne, inne, że zwyczajne, ale na pewno nie obsceniczne.

Chcą pozostać anonimowe. Bo tu "nie chodzi o nazwiska, lecz sprzeciw wobec problemu". Sprzeciw, czyli "piersiowy" flashmob, będzie wyglądał tak: jutro o godz. 15 na stacji metra Pole Mokotowskie przy galerii Pociąg do Sztuki zbiorą się razem z "ssakami" (dziećmi). Potem "ssaki" mają oddać się publicznej konsumpcji.

"Weźcie kocyk, aby przysiąść na schodach w metrze, lub - jeśli macie wprawę - nakarmcie na stojąco" - piszą mamy na Facebooku. - Chciałyśmy coś takiego zorganizować już po awanturze w Centrum Sztuki Współczesnej [dwa miesiące temu karmiąca piersią została stamtąd wyproszona], ale muzeum zachowało się na poziomie, przeprosiło za interwencję pracownika - mówi jedna z organizatorek. - Ale sprawa z wystawą w metrze to już przesada.
dokończ czytanie artykułu na http://warszawa.gazeta.pl/wars...

Źródło Gazeta Wyborcza
Zdjecie Dominiki z Natanielem (15 miesięcy), które w konkursie zorganizowanym przez fundację Mleko Mamy zajęło pierwsze miejsce

Chciałybyście by powstała galeria zdjęć mam karmiących na mamywsieci.pl ???

Więcej w tej kategorii

Trwający właśnie Ogólnopolski Tydzień Karmienia Piersią jest dobrą okazją do porozmawiania na temat...

Na Wyspie Młyńskiej stanęła pierwsza ławeczka dla mam karmiących piersią. Znajduje się w pobliżu...

Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, które zmieniają się z dnia na dzień. Wątpliwości...