REKLAMA

Aktualności

"Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko" - oczami mamywsieci.pl

Złość. Emocja wpisana w złożoną naturę człowieka. Posiada rożne oblicza i intensywność. Bywa destrukcyjna a czasem motywacyjna. Jedno jest pewne. Jest silna. Nie ma człowieka, który by jej nie doświadczył. Spowodowana - bywa tłumiona albo okazywana natychmiast, w różny sposób. Złościmy się z przeróżnych powodów. Nasze dzieci są jednym z nich. Psychologowie są zgodni. Złość trzeba okazywać, ale w taki sposób aby nie zranić nikogo. Niby to oczywiste a jednak często tracimy nad nią kontrolę. Schemat powtarzający się niemal w każdej rodzinie – wybuchamy – krzyczymy na dzieci/wymierzamy karę/ dajemy klapsa/ dajemy upust złości, a potem dopadają nas wyrzuty sumienia. A co gorsze nie rozwiązaliśmy tym sposobem sytuacji problemowej. I koło się zamyka. Czujemy bezradność i frustrację. Czy to kiedyś się skończy? Dlaczego moje dziecko mnie denerwuje? Nie widzi, że doprowadza mnie do szału kiedy mnie nie słucha/wchodzi w brudnych butach/krzyczy kiedy rozmawiam przez telefon? Obwiniamy nasze dzieci za złość, którą czujemy. Wydaje się nam, że bywają wobec nas złośliwe, celowo wyprowadzają nas z równowagi. Niestety to nie jest prawdą… Przyznaję, też kiedyś myślałam w ten sposób. Obwiniałam swoje dziecko za kłótnie i awantury. Chciałam przerwać ten „przeklęty krąg” ale nie bardzo wiedziałam jak. Dlatego przeczytałam książkę „Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko”. Nie napiszę, że problem zniknął „jak ręką odjął” ale zrozumiałam cały mechanizm sytuacji problemowych. Spojrzałam potworowi w oczy. Książka „rozkłada złość na łopatki. Pokazuje jak i dlaczego dochodzi do wybuchów złości. Tłumaczy, złożoność problemu. Lektura tej książki pozwala okiełznać złość. Pokazuje, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a kiedy odnajdzie się ją wiele zmieni się w relacjach w rodzinie. Przede wszystkim z dziećmi. Trzymam za siebie kciuki, codziennie próbuję neutralizować „myśli zapalniki” . Moje myślenie na temat złości zmieniło tor na właściwy. Dlatego polecam tę książkę wszystkim rodzicom borykającym się ze złością. Nie tylko rodzicielską.
Julita Malicka

KIEDY TWOJA ZŁOŚĆ KRZYWDZI DZIECKO, PORADNIK DLA RODZICÓW Matthew McKay, Kim Paleg, Patrick Fanning, Dana Landis,Wydanie I, 2012, Wydawnictwo MiND

UWAGA
Mamy 1 egzemplarz książki ufundowany przez Wydawnictwo MiND
kliknij odpowiedz i zgłoś się tym samym do konkursu, w piątek o 21 podamy zwycięzcę! Biggrin

Komentarze

 
Witam! Zgłaszam się!

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie"
Paulo Coelho

 
Zgłaszam sie, ale widze że już druga. Szkoda.
 
że druga :) i tak będzie losowanie

Justyna

 
dokładnie, będzie losowanie :)
 
Zgłaszam się!
 
zgłaszam się! Dorota

Dorota

 
Zgłaszam się w kolejce!
 
Tutaj maja być wyniki? Bo ich nie widzę.
 
mały poślizg ! w wyniku dzisiejszego losowania - wygrywa osoba, która zgłosiła się jako druga, a powstało to znów z takiego wymysłu : dziś jest 6.04 zatem 6-4 = 2 :)) Gratulacje! Prosimy o przesłanie danych na adres redakcja@mamywsieci.pl książka zostanie wysłana po świętach. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie:)

Justyna

 
Bardzo sie ciesze z tej ksiązki. Dziękuje bardzo.

Strony

Więcej w tej kategorii

Dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej...

Czy szkoła może sprawiać uczniom radość? Czy może dawać satysfakcję nauczycielom? Jak...

Książka wybitnego amerykańskiego psychologa może zaskoczyć rodziców przyzwyczajonych do...