Aktualności


REKLAMA

Ruszyły konsultacje projektów: "złotówka za złotówkę" oraz świadczenia rodzicielskie

Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady "Złotówka za złotówkę" ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.

Świadczenia nie będą już odbierane po przekroczeniu progu, ale stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodu. Za każde przekroczenie progu o 1 zł, łączna kwota świadczeń przysługujących rodzinie będzie pomniejszana o 1 zł.

"Złotówka za złotówkę" dotyczy świadczeń rodzinnych i dodatków do nich - becikowego, samotnej opieki nad dzieckiem, urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenie i rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania.

Projekt "Złotówka za złotówkę" ministerstwo przekazało 7 stycznia do konsultacji społecznych. Nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone 1 stycznia 2016 r. Jego koszt szacowany jest na 426 mln zł.

Dzięki nowemu rozwiązaniu łączna kwota zasiłków rodzinnych i dodatków do zasiłku rodzinnego przysługujących danej rodzinie będzie stopniowo obniżana o 1 zł wraz z przekroczeniem o 1 zł kryterium dochodowego dotyczącego łącznego dochodu netto wszystkich członków rodziny.

Uwagi do projektu ustawy można zgłaszać w terminie do dnia 20 stycznia 2015 r. więcej informacji Tutaj

Czytaj także Nowe świadczenie rodzicielskie od 2016 r. 1 tys. zł miesięcznie, dla rodzin, którym urodziło się dziecko

PAP

 

źródło PAP

Więcej w tej kategorii

Od początku kwietnia rusza program rodzina 500+. W wielu gminach, wnioski można pobierać od...

1000 zł miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka dla osób bezrobotnych, studentów, rolników oraz...