Aktualności


REKLAMA

Chcesz poznać mamę? Zaloguj się w Akuku Mamo

Zostałaś niedawno mamą i jesteś nowa na osiedlu? Nie znasz nikogo w swojej okolicy? A może masz już trochę dość samotnych spacerów z wózkiem? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Od niedawna działa w Polsce społecznościowa aplikacja dla mam Akuku Mamo. Dzięki niej poznasz nowe koleżanki z sąsiedztwa.

Założycielki aplikacji Akuku Mamo miały jeden cel. Kiedy były jeszcze na urlopie macierzyńskim postanowiły, że stworzą narzędzie, dzięki któremu mamy będą mogły poznawać inne mamy. "Pomysł wziął się stąd, że kiedy urodziłyśmy dzieci, to czułyśmy się bardzo samotne. Nasi mężowie pracowali, a my całymi dniami siedziałyśmy w domu. Zamiast użalać się nad sobą, postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce" - przyznała Marta Mroczek. Okazuje się, że żyjemy w czasach, w których nie każdy ma łatwość w nawiązywaniu konktaktów z innymi w przestrzeni publicznej. Dla naszych mam było to zupełnie normalne, że idąc na spacer z wózkiem poznawały w parku kilka innych mam. Dla nas niezupełnie. "Nie zdażyło mi się, abym podczas zabawy w parku zagadała do innej mamy. Nie mówię tu oczywiście o kurtuazyjnej wymianie kilku zdań. Zauważyłyśmy, że dla ludzi z naszego pokolenia ekran jest bezpiecznym buforem, łatwiej jest napisać do kogoś niż po prostu podejść i przedstawić się" - uważa Magda Tereszczuk.

Aplikacja Akuku Mamo jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Można ją znaleźć w Google Play i App Store. Logowanie składa się z kilku kroków, w których użytkowniczka odpowiada na pytania dotyczące zainteresowań, dzieci, a także umieszcza swoje zdjęcie. Dzięki geolokalizacji zobaczy również przybliżone położenie innych mam z aplikacji. Dziewczynom zależało na tym, by apka miała charakter lokalny i aby jej główną funkcjonalnością było właśnie wyszukiwanie kobiet w najbliższym sąsiedztwie. "Mamy jednoczą się w grupach na Facebooku. To bardzo fajne, ponieważ kobiety dają tam sobie dużo wsparcia. Niestety większość z nich nie mieszka w swojej okolicy, więc umawianie się na wspólne spacery z wózkiem nie jest wcale takie proste. Nam właśnie chodziło o ułatwienie mamom nawiązywania nowych znajomości z osobami, z którymi mogłyby spotykać się" - wyjaśnia Marta Mroczek.

screen_akuku_mamo_.jpeg

Aplikacja Akuku Mamo wystartowała trzy miesiące temu i już zalogowało się w niej ponad 8,5 tysiąca mam z całej Polski. Dziewczyny uważają to za swój mały sukces, ponieważ działają bez wsparcia inwestora i dużej firmy technologicznej. Informacja o Akuku Mamo roznosi się głównie pocztą pantoflową.

Dziewczyny nie chcą zdradzać nad czym teraz pracują, ale zapewniają, że już niedługo w Akuku Mamo pojawi się nowa funkcjonalność. "To będzie niespodzianka" - podkreślają.

wybrane1.jpg

Kategorie: