REKLAMA

Twoje Dziecko


REKLAMA

Nieoczywiste fakty o mleku mamy

Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, które zmieniają się z dnia na dzień. Wątpliwości kobiet karmiących dotyczące tego czy dziecko się najada oraz czy pokarm mamy ma odpowiednie wartości odżywcze są rzeczą naturalną. To pytania, która zadaje sobie każda mama karmiąca piersią. Warto pamiętać, że pokarm mamy jest najlepiej dopasowany do wyjątkowych potrzeb żywieniowych niemowląt.

Kategorie: 

Czy da się pogodzić pracę z opieką nad chorym dzieckiem? {Między prawem a praktyką}

Posiadanie dziecka nieodłącznie wiąże się z chorobami, mniej lub bardziej poważnymi, a co za tym idzie, z koniecznością sprawowania opieki nad chorym maluchem. Według prawa, pracownik może uzyskać zwolnienie w ramach zasiłku opiekuńczego. Co jednak dzieje się, kiedy cięższa choroba dziecka wymaga opieki niemalże przez cały czas?

Kategorie: 

Wakacje z raczkującym dzieckiem

Już za chwilę  wakacje.  Jeśli zdecydowaliście się na wyjazd z "pełzającym" niemowlęciem, mamy dla Was kilka wskazówek. Przede wszystkim zadbajcie o to, aby lokum, w którym spędzicie wakacje, było bezpieczne dla dziecka. Wtedy i wy będziecie spokojniejsi.

Kwatera

Przede wszystkim

Jakie szczepienia dla dziecka?

Szczepienia dotyczą osób zdrowych, osób w sposób szczególny narażonych na zakażenie (zabrudzona rana, ryzyko zakażenia tężcem) oraz osób po ekspozycji (np. kontakt z chorym na ospę wietrzną). Szczepienia ochronne to najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobom zakaźnym.

Jak odciągnąć dziecko od komputera? Jest na to niezawodny sposób! SOCATOTS – PIŁKARSKIE MALUSZKI.

Twórcy i pomysłodawcy wywodzącego się z Wielkiej Brytanii SOCATOTS – Piłkarskie Maluszki bazują na istotnej prawdzie: wiele nawyków kształtuje się w pierwszych pięciu latach życia człowieka. To wtedy mózg rozwija się w zawrotnym tempie, a rozwój fizyczny warunkuje rozwój psychiczny dziecka. Najistotniejsze są tu bodźce, które do malucha docierają i stymulują postęp. Już nigdy później w swoim życiu człowiek nie uczy się tak szybko. 

Komu w drogę, temu posiłek – zdrowe jedzenie dla najmłodszych w podróży

Praktyczne porady edukatorów żywieniowych programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”

Kategorie: 

Zabawy paluszkowe rozwijają zmysły

Warzyła sroczka kaszkę, warzyła.

Temu dała na łyżeczkę,

temu dała na miseczkę,

temu, bo grzecznie prosił,

temu, bo wodę nosił,

a temu najmniejszemu nic nie dała,

tylko ogonkiem zamachała i frrrr... poleciała.

Zdjęcia na płótnie - niezwykły sposób na wywołanie zdjęć

Dzień Pierwszej Komunii Świętej, niegdyś nagrywany na kasetach VHS i upamiętniany na tradycyjnych fotografiach, dziś coraz częściej uwieczniany jest za pośrednictwem aparatów cyfrowych. Szereg mniej i bardziej udanych zdjęć, bez odpowiedniej obróbki oraz przejrzenia materiału zwykle trafia na dysk twardy. Po rodzinnych chwilach spędzonych przez ekranem komputera, fotografie często pozostają tam, gdzie zostały umieszczone. Świat o nich zapomina.

 

Świadomość siebie i własnych potencjałów, asertywność i odwaga - wartości edukacji Montessori dziś.

Założenia pedagogiczne Marii Montessori, które powstały ponad 100 lat temu są teraz bardzo aktualne. Można nawet śmiało powiedzieć, że wartości wychowawcze wynikające z tych założeń, siła charakteru, która jest budowana dzięki edukacji Montessori jest dziś bardzo potrzebna naszym dzieciom, bardziej niż kiedyś. Korczak, Frenet, Montessori czy Rousseau pisząc o “pedagogice wychodzącej od dziecka”, teraz szczególnie wpasowują się w próbę zmiany podejścia do wychowania dzieci przez rodziców.

Chodzik? A może jeździk lub pchacz? Czyli w jakie sprzęty warto zainwestować, a jakie omijać szerokim łukiem

Przychodzi moment, gdy nasz Maluch zaczyna już samodzielnie wstawać a jakiś czas później stawia pierwsze, chwiejne kroki. Początkowo chodząc bokiem przy mebelkach, krokiem dostawnym, później podtrzymywany za rączki przez rodziców dzielnie kroczy do przodu.

Strony