REKLAMA

Twoje Dziecko


REKLAMA

Wakacje z raczkującym dzieckiem

Już za chwilę  wakacje.  Jeśli zdecydowaliście się na wyjazd z "pełzającym" niemowlęciem, mamy dla Was kilka wskazówek. Przede wszystkim zadbajcie o to, aby lokum, w którym spędzicie wakacje, było bezpieczne dla dziecka. Wtedy i wy będziecie spokojniejsi.

Kwatera

Przede wszystkim

Jakie szczepienia dla dziecka?

Szczepienia dotyczą osób zdrowych, osób w sposób szczególny narażonych na zakażenie (zabrudzona rana, ryzyko zakażenia tężcem) oraz osób po ekspozycji (np. kontakt z chorym na ospę wietrzną). Szczepienia ochronne to najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobom zakaźnym.

Jak odciągnąć dziecko od komputera? Jest na to niezawodny sposób! SOCATOTS – PIŁKARSKIE MALUSZKI.

Twórcy i pomysłodawcy wywodzącego się z Wielkiej Brytanii SOCATOTS – Piłkarskie Maluszki bazują na istotnej prawdzie: wiele nawyków kształtuje się w pierwszych pięciu latach życia człowieka. To wtedy mózg rozwija się w zawrotnym tempie, a rozwój fizyczny warunkuje rozwój psychiczny dziecka. Najistotniejsze są tu bodźce, które do malucha docierają i stymulują postęp. Już nigdy później w swoim życiu człowiek nie uczy się tak szybko. 

Komu w drogę, temu posiłek – zdrowe jedzenie dla najmłodszych w podróży

Praktyczne porady edukatorów żywieniowych programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”

Kategorie: 

Zabawy paluszkowe rozwijają zmysły

Warzyła sroczka kaszkę, warzyła.

Temu dała na łyżeczkę,

temu dała na miseczkę,

temu, bo grzecznie prosił,

temu, bo wodę nosił,

a temu najmniejszemu nic nie dała,

tylko ogonkiem zamachała i frrrr... poleciała.

Zdjęcia na płótnie - niezwykły sposób na wywołanie zdjęć

Dzień Pierwszej Komunii Świętej, niegdyś nagrywany na kasetach VHS i upamiętniany na tradycyjnych fotografiach, dziś coraz częściej uwieczniany jest za pośrednictwem aparatów cyfrowych. Szereg mniej i bardziej udanych zdjęć, bez odpowiedniej obróbki oraz przejrzenia materiału zwykle trafia na dysk twardy. Po rodzinnych chwilach spędzonych przez ekranem komputera, fotografie często pozostają tam, gdzie zostały umieszczone. Świat o nich zapomina.

 

Świadomość siebie i własnych potencjałów, asertywność i odwaga - wartości edukacji Montessori dziś.

Założenia pedagogiczne Marii Montessori, które powstały ponad 100 lat temu są teraz bardzo aktualne. Można nawet śmiało powiedzieć, że wartości wychowawcze wynikające z tych założeń, siła charakteru, która jest budowana dzięki edukacji Montessori jest dziś bardzo potrzebna naszym dzieciom, bardziej niż kiedyś. Korczak, Frenet, Montessori czy Rousseau pisząc o “pedagogice wychodzącej od dziecka”, teraz szczególnie wpasowują się w próbę zmiany podejścia do wychowania dzieci przez rodziców.

Chodzik? A może jeździk lub pchacz? Czyli w jakie sprzęty warto zainwestować, a jakie omijać szerokim łukiem

Przychodzi moment, gdy nasz Maluch zaczyna już samodzielnie wstawać a jakiś czas później stawia pierwsze, chwiejne kroki. Początkowo chodząc bokiem przy mebelkach, krokiem dostawnym, później podtrzymywany za rączki przez rodziców dzielnie kroczy do przodu.

Mały alergik – jakie rośliny uczulają najczęściej?

Dla małych alergików wiosna jest początkiem wielkich problemów. Pylące drzewa oraz trawy sprawiają, że noski naszych pociech wciąż są zapchane, a ból oczu i zaczerwienienie spojówek dodatkowo pogarszają samopoczucie naszego dziecka. Jak możemy mu pomóc?

 

Unikanie alergenów to podstawa

Kategorie: 

Strony

Ostatnie komentarze  

Kontakt do redakcji  

Chcesz zgłosić wydarzenie lub napisać do redakcji?

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej.

Przejdź do formularza