Styl Życia

Kulinarne urodziny dla dzieci teraz także w Bydgoszczy!

KULINARNE URODZINY to młoda inicjatywa w naszym regionie i jednocześnie ciekawa propozycja dla dzieci i rodziców. Twórczynie postawiły sobie za cel, by w przyjemny sposób wprowadzić dzieci w świat wypieków. Cóż może być przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie ciasta, a potem udekorowanie swojego dzieła? Maluchy to uwielbiają! Główna działalność Kulinarnych Urodzin, obejmuje przeprowadzenie warsztatów z pieczenia w kuchniach klientów w trakcie imprezy urodzinowej ich dzieci.

Kategorie: 

Wycieczki wiosenne, gdzie pojechać?

Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc zarówno w górach, jak i ciepłych krajach, często po bardzo okazyjnej cenie – wiosna to tez dobry moment na ciekawy wyjazd.

W porze free ski week część urlopowiczów wybiera się w góry, by oddać się białemu szaleństwu na stokach narciarskich.

Słodka strona Torunia – za sprawą Manufaktury Cukierków®

To punkt obowiązkowy na mapie Torunia, dla wszystkich łasuchów tych dużych i małych, którzy uwielbiają słodkości zarówno jeść jak i patrzeć w jaki sposób są wytwarzane.

Rozmowa z  Maciejem Jacyno-Onuszkiewiczem właścicielem jedynego takiego słodkiego miejsca w Toruniu.

 

Kategorie: 

Jak uszyć misia? DIY od Yuli

Jak uszyć misia krok po kroku:

  Kategorie: 

  Zobacz swoje nienarodzone dziecko w wirtualnej rzeczywistości

  Specjalista od VR, Samuli Cantel, postanowił wykorzystać model stworzony podczas badania USG 4D, by w bardziej realistyczny sposób zobaczyć, jak będzie wyglądać jego dziecko.

  Ultradźwięki pozwoliły na stworzenie dokładnego modelu 3D – wszystko dzięki zastosowaniu obrazowania cyfrowego DICOM znanego w medycynie już od lat 90-tych.

  Jak spędzać aktywnie czas z rodziną?

  Wybieranie aktywnych form spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie daje dzieciom nie tylko dodatkową szansę na zapoznanie się z kulturą fizyczną czy turystyką, ale także wzór do naśladowania w przyszłości. Przykład rodziców aktywnie spędzających wolny czas jest najlepszym sposobem zaktywizowania dzieci.

  Rezultaty rodzinnej aktywności:

  Dziecko w podróży

  Myślę sobie, że podróżowanie z dzieckiem jest proste. Pakujesz malucha, zabierasz jego ulubioną książeczkę, kilka samochodzików i w drogę. Co w tym takiego skomplikowanego? Pewnie nic, ale tylko dla tych, którzy podróżują, podróżowali i zawsze będą podróżować.

  planer rodzinny Familiowo

  Planuj z głową dzięki Familiowo

  Niejednokrotnie wydaje się, że zadań w nadchodzącym tygodniu jest znacznie więcej niż czasu, który można by poświęcić na ich wykonanie. Często o wielu rzeczach się zapomina, inne odkłada na kolejny tydzień, a czasu wciąż nie starcza. 

  Zabawy z kasztanami

  Jesienny spacer zazwyczaj kończy się przyniesieniem do domu mnóstwa żołędzi i kasztanów, które warto potem wykorzystać w kreatywnych zabawach z dziećmi. Oto kilka propozycji:

  WRZUCANIE

  Pierwsza zabawa jest dla dzieci najmłodszych. Już nawet roczne dzieci będą w stanie wrzucać kasztany do butelek z szerokim wejściem. Butelkę można później zakręcić i toczyć po podłodze. Ciekawe efekty wizualne i słuchowe gwarantowane.

  Strony