REKLAMA


REKLAMA

Styl Życia

Słodka strona Torunia – za sprawą Manufaktury Cukierków®

To punkt obowiązkowy na mapie Torunia, dla wszystkich łasuchów tych dużych i małych, którzy uwielbiają słodkości zarówno jeść jak i patrzeć w jaki sposób są wytwarzane.

Rozmowa z  Maciejem Jacyno-Onuszkiewiczem właścicielem jedynego takiego słodkiego miejsca w Toruniu.

 

Kategorie: 

Jak uszyć misia? DIY od Yuli

Jak uszyć misia krok po kroku:

Kategorie: 

Zobacz swoje nienarodzone dziecko w wirtualnej rzeczywistości

Specjalista od VR, Samuli Cantel, postanowił wykorzystać model stworzony podczas badania USG 4D, by w bardziej realistyczny sposób zobaczyć, jak będzie wyglądać jego dziecko.

Ultradźwięki pozwoliły na stworzenie dokładnego modelu 3D – wszystko dzięki zastosowaniu obrazowania cyfrowego DICOM znanego w medycynie już od lat 90-tych.

Jak spędzać aktywnie czas z rodziną?

Wybieranie aktywnych form spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie daje dzieciom nie tylko dodatkową szansę na zapoznanie się z kulturą fizyczną czy turystyką, ale także wzór do naśladowania w przyszłości. Przykład rodziców aktywnie spędzających wolny czas jest najlepszym sposobem zaktywizowania dzieci.

Rezultaty rodzinnej aktywności:

Dziecko w podróży

Myślę sobie, że podróżowanie z dzieckiem jest proste. Pakujesz malucha, zabierasz jego ulubioną książeczkę, kilka samochodzików i w drogę. Co w tym takiego skomplikowanego? Pewnie nic, ale tylko dla tych, którzy podróżują, podróżowali i zawsze będą podróżować.

Zabawy z kasztanami

Jesienny spacer zazwyczaj kończy się przyniesieniem do domu mnóstwa żołędzi i kasztanów, które warto potem wykorzystać w kreatywnych zabawach z dziećmi. Oto kilka propozycji:

WRZUCANIE

Pierwsza zabawa jest dla dzieci najmłodszych. Już nawet roczne dzieci będą w stanie wrzucać kasztany do butelek z szerokim wejściem. Butelkę można później zakręcić i toczyć po podłodze. Ciekawe efekty wizualne i słuchowe gwarantowane.

Przedszkole "Kolorowe Nutki", a w nim naturalny plac zabaw.

Kolorowe Nutki u Babci Ani to młode przedszkole, chociaż wszystko zaczęło się już w pierwszej połowie XX wieku. Wtedy to dziadek babci Ani dr Michał Wagner, zadecydował o przeznaczeniu pięknego gmachu przy ul. Paderewskiego na cele edukacyjne.Najpierw było tu gimnazjum Żeńskie, potem od 1948 roku przez kolejne 70 lat przedszkole publiczne.

Kategorie: 

Przyjazne miejsce dla całej rodziny: Kogel Mogel

Żyjemy w czasach, w których możemy pójść z dzieckiem do wielu miejsc. Nie zawsze jednak przychylnie patrzy się na mamę z płaczącym maluchem w knajpkach czy restauracjach, dlatego też w Bydgoszczy powstało długo wyczekiwane miejsce, w którym mały człowiek jest pełnoprawnym gościem, a na mamę z wózkiem nikt nie „patrzy wilkiem”.

Strony