Edukacja i Wychowanie

Minecraft i programowanie dla dzieci

Współcześnie, zarówno nasz czas jak i naszych dzieci mocno wypełniony jest technologią, komputerem, Internetem, wielu z nas niepokoi się czy to właściwie wykorzystany czas, czy dzieci grając, korzystając z Internetu nie tracą czasu?

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na koncerty muzyki klasycznej?

Sezon artystyczny 2017/2018 to dla cyklu koncertów Od brzuszka do uszka maluszka rok jubileuszowy. Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy rozpoczęła bowiem dziesiąty sezon, w którym organizuje koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych melomanów, a także dla kobiet w ciąży.

 

Nowa podstawa programowa dla uczniów szkoły podstawowej i jej 5 największych wad.

Nie cichną słowa krytyki w kierunku nowej podstawy programowej dla uczniów podstawówek. Przedstawiamy 5 rzeczy, które zaskakują najbardziej.

Nauka jest prosta – jak wspomóc dziecko w zdobywaniu wiedzy?

W okresie wczesnoszkolnym następuje dynamiczny rozwój i doskonalenie oraz wzmacnianie procesów umysłowych. Właśnie dlatego ważne jest, by dostrzec i rozwinąć zdolności naszych pociech. Zanim rodzice i dzieci doczekają się czasów, gdy w szkołach powszechnych zmienią się metody nauczania i sposoby na zainteresowanie dziecka wiedzą, muszą oni poradzić sobie w inny sposób.

 

Jak wprowadzić las do przedszkola? {rzecz o leśnym przedszkolu w Polsce}

Czy to początek przedszkolnej ewolucji w stronę zbliżoną do skandynawskiego modelu wychowania przedszkolnego?

Nauka języka angielskiego od niemowlęcia – co warto wiedzieć?

Rozmowa z Katarzyną Czub – dyrektorem okręgowym Helen Doron English i właścicielką szkoły językowej Helen Doron Bydgoszcz Południe

 

Po co małym dzieciom nauka języka obcego?

Perpetuum Mobile - szkoła, którą lubią dzieci!

Niedawno Wiktor przyniósł do szkoły książkę o smokach. Pokazał ją nauczycielce, pokazał kolegom z klasy. Rozpoczęły się rozmowy i dyskusje o smoczej historii i zwyczajach legendarnych stworów. Na ścianach korytarzy zawisły portrety smoczych łbów, a w ogrodzie pojawiły się paszcze na długich kijach. To wszystko przez jedną książkę, która stała się wielką inspiracją do prowadzenia kolejnych zajęć lekcyjnych z dziedzin takich jak plastyka, literatura, matematyka, historia.